Магді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Іслам

Історія ісламу

Основи Ісламу

ЄдинобожністьСимвол віри
МолитваПіст
Благодійність
Паломництво до Мекки

Основні представники

МагометПророки ісламу
Сподвижники пророка
Халіфи
Нащадки пророка

Книги і закони

КоранСуннаХадис
МазгабШаріатІджтигад

Течії ісламу

СунізмШиїзмСуфізмВаххабізмСалафізм
ІбадизмАшаритиМатуридітиМутазиліти
ІсмаїлізмДрузиАлавіти
ІмамітиЗейдити
Хариджизм

Ісламська культура
ТеологіяДжихад

ІсламізмПанісламізмУмма
СвятаЖінка
Ісламська літератураІсламська поетикаІсламська каліграфіяІсламська наукаІсламська архітектураІсламська держава
Термінологія


Магді або махді (араб. ‎ مهدي) — той, що йде вірним шляхом. Згідно з мусульманськими есхатологічними поглядами, так називають людину, яка прийде для підтримки оновлення віри мусульман у дні, що передуватимуть Страшному суду. Він буде звичайною людиною, не спуститься з неба, як месія Іса (Ісус), але буде разом з ним встановлювати царство Боже на землі. Вони усунуть насилля і несправедливість.
В багатьох ісламських джерелах підкреслюється те, що Магді буде нащадком пророка Мухаммеда і розпочне свою діяльність одночасно з пришестям Даджжала, який прийде для знищення ісламу. Магді разом з Ісою будуть боротися з ним і Даджал зазнає поразки.
Деякі улеми вважали, що Магді і Іса (Ісус), який повернеться на землю у якості месії одна й та сама особа.
Водночас існує ширше значення поняття "магді". Наприклад, в одному з хадисів Мухаммеда йдеться про те, що наприкінці кожного століття будуть приходити люди, які будуть оновлювати віру. Таких людей в сунітському ісламському богослов’ї часто ототожнюють з поняттям "магді". Однак широке розуміння поняття цього слова не означає того, що це ім’я не пов’язане з конкретною особою.

В імамітському шиїзмі віра в Магді відрізняється від сунітської версії тим, що його особа ототожнюється з Мухаммедом ібн Хасаном, дванадцятим шиїтським імамом, який у підлітковому віці зник (став "прихованим імамом"). Згідно з переконаннями шиїтів він живий і буде знаходитися у "прихованому" стані до визначеного терміну, коли повернеться у якості месії і відновить віру. З пришестям Магді шиїти-імаміти пов’язують розкриття істинного сенсу Корану і єдинобожжя, встановлення ідеального ладу, закладеного божественною справедливістю.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


Іслам Це незавершена стаття про іслам.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.