Міжнародний день філософії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всесвітній день філософії
Всесвітній день філософії
Найвідоміші філософи світу
Офіційна назва англ. World Philosophy Day
Засновано 2005
Початок 2005

Всесвітній день філософії (офіційними мовами ООН (англ. World Philosophy Day; фр. Journée mondiale de la philosophie; ісп. Día Mundial de la Filosofía; рос. Всемирный день философии) – Міжнародний день ООН, проголошений на 33-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2005 році, який відзначається щорічно у третій четвер листопада.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference) відзначався Міжнаро́дний день філосо́фії. З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Цей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу.
В Україні він відзначається з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум присвячений цьому дню [2].

Мета[ред. | ред. код]

Головна мета — зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльностю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських розмислів, критичного мислення та дискусії.

Також суть святкування вбачається в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, що відбуваються в наш час, прилучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства щодо викликів, які встають перед соціумом сьогодні.

Відзначення[ред. | ред. код]

Цього дня проводяться різноманітні регіональні філософські конференції та засідання, круглі столи, філософські кав'ярні, зустрічі з видатними діячами, виставки книжок, які стосуються актуальних філософських проблематик тощо. В Київському університеті в цей день оголошуються переможці конкурсу бакалаврських робіт та громадської активності на Філософському факультеті «Ключ від Майбутнього» (з 2007 р.)[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Proclamation of World Philosophy Day – resolution 33C/45 (adopted by the General Conference of UNESCO at its 33rd session). Архів оригіналу за 16 червня 2017. Процитовано 17 листопада 2017. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 грудня 2008. Процитовано 17 листопада 2009. 
  3. Конкурс Ключ від Майбутнього. Архів оригіналу за 13 грудня 2009. Процитовано 17 листопада 2009. 

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]