Довготривала оборонна точка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Довготривала оборонна точка[1], скорочено: ДОТ (рос. долговременная огневая точка, англ. pillbox) — капітальна залізобетонна фортифікаційна споруда для прикриття артилерійської зброї, її обслуги та для довготривалої оборони.

Використовується як одиночне укріплення або складає систему подібних укріплень певного оборонного району[2] — наприклад: лінія Зігфрида, лінія Мажино, лінія Гінденбурга.

Подібно до інших видів довготривалих фортифікаційних споруд, ДОТ захищає вояків гарнізону від обстрілу противника і надає їм можливість вести вогонь по противнику через амбразури, спонсони і баштові надбудови.

ДОТи на Волині[ред.ред. код]

У Волинській області вздовж усього кордону з Польщею ще й досі збереглися ДОТи, збудовані перед Другою світовою війною[3]. Частину з них (переважно тих, що знаходяться в межах поселень) зруйновано або напівзруйновано, але більшість збереглися в доброму стані[4].

У перші дні німецько-радянської війни воїни Володимир-Волинського укріпрайону прийняли на себе основний удар німецьких військ[5]. Багато з них загинули у ДОТах, обороняючи рубежі. Серед них найбільш відомий подвиг Героя Радянського Союзу, командира взводу лейтенанта Сергія Гуденка, який загинув[6], захищаючи дорогу Устилуг-Володимир.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Часто також "Довгочасна вогнева точка". Але варіант "Довгочасна огнева точка" також можливий: Академічний тлумачний словник української мови (1970-1980)
  2. как строят доты. Фортификация. vn-parabellum.com. Процитовано 2016-02-24. 
  3. Экспедиция во Владимир-Волынский УР, 10-17. 04. 2013  : фотографии ДОТы. kiur-club.io.ua. Процитовано 2016-02-24. 
  4. Кам’яні свідки війни на Волині. Місто буденне | БУГ - bug.org.ua. БУГ - інформаційний сайт Західної Волині (uk-UA). Процитовано 2016-02-24. 
  5. Владимир-Волынский УР. Фортификация. vn-parabellum.com. Процитовано 2016-02-24. 
  6. Казах зі званням Героя загинув на Волині в перші дні війни. Волинські новини. Процитовано 2016-02-24. 

Джерела[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «ГРАЖДАНСКАЯ — ЙОКОТА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 3. — С. 232. — ISBN 00101-236. (рос.)

Примітки[ред.ред. код]