Неонатологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Огляд новонародженого

Неонатологія (грец. neo — новий +лат. natus — народження) — розділ медицини, що вивчає немовлят та новонароджених, їхнє зростання та розвиток, їхні захворювання та патологічні стани.

Основними пацієнтами неонатологів є новонароджені немовлята, які є хворими або потребують спеціального медичного догляду через недоношеність, низьку вагу при народженні, затримку внутрішньоутробного розвитку, вроджені вади розвитку (вроджені дефекти), сепсис або вроджену асфіксію.

Історія[ред.ред. код]

Неонатологія відокремилась з педіатрії та акушерства наприкінці XIX — початку XX ст. Перший американський підручник з недоношеності був виданий у 1922 році. У 1952 р. Доктор Вірджинія Апгар описала шкалу Апгар у якості засоба оцінки стану новонародженого.

У 1960-х роках із появою штучної вентиляції легень новонароджених розпочався стрімкий підйом неонатології. Це дозволило боротися за виживання дітей з великим ступенем недоношеності.

Терміни неонатологія та неонатолог запропоновані американським педіатром Александром Шаффером у 1960 р. в руководстві «Хвороби новонароджених».