Пластична хірургія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Результат дії пластичної хірургії

Пласти́чна хірургі́я — розділ хірургії, що займається операціями, спрямованими на усунення деформацій і дефектів органу, тканини або поверхні людського тіла чи корекції видимих фізіологічних змін.

Найчастіше виконуються такі пластичні операції: корекція носа, підборіддя і вух, підтяжка обличчя, чола та шиї, блефаропластика, пластика брів, корекція губ, ін'єкції із застосуванням ботоксу®; ліпосакція в області живота і талії, збільшення, зменшення і корекція грудей, омолодження рук; збільшення сідниць, ліпосакція в зоні «галіфе», зміна форми малих і великих статевих губ.

Види пластичних операцій[ред. | ред. код]

Пластичні операції розділяються на два основних види  — реконструктивні та естетичні.

Реконструктивні пластичні операції допомагають усунути деформації, дефекти тканин і органів, і відновити їх функції методами пластичної хірургії. Подібні операції проводяться у людей, яким нанесено тілесне ушкодження в результаті травми, хвороби або у яких є вроджені дефекти.

Естетичні пластичні операції — це застосування методів пластичної хірургії з метою поліпшення зовнішності. Їх класифікують за областю виконання:

Однією з найпопулярніших естетичних пластичних операцій є ліпосакція, виконувана в різних зонах в залежності від показань.

Дивись також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Пластична хірургія: підручник (ВНЗ IV р. а.) / Е.Я. Фісталь, В.Г. Мішалов, Г.Є. Самойленко та ін..- ВСВ:"Медицина", 2010.- 376 с. ISBN 978-617-505-085-9

Посилання[ред. | ред. код]