Ростислав Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ростислав Іванович
Помер 1189
Галич, Галицьке князівство
Рід Галицькі Ростиславичі
Батько Іван Берладник

Ростислав Іванович Берладник (?—1189) — руський князь з першої галицької династії, син звенигородського та галицького князя Івана Ростиславича Берладника і правнук Василька Ростиславича, претендент на галицький трон.

Біографія[ред. | ред. код]

Жив ізгоєм при дворі смоленського князя Давида Ростиславича. В 1188 році угорський король Бела III захопив Галич і проголосив себе королем Галичини (rex Galiciae). У 1189 році до Ростислава, який перебував в Смоленську прибули посли з Галича з пропозицією повернути собі князівство предків. Намагаючись скористатись з невдоволення угорською владою, Ростислав з невеликою дружиною прибув в Галичину і здійснив спробу здобути галицький престол. Прикордонні міста визнали його князем, проте у битві за Галич Ростислав зазнав поразки від угорців. Поранений, він потрапив в полон, де був отруєний:

« «Але угри, побачивши це, приклали зілля смертельне до [його] ран, і від того він помер. І положили його в монастирі, у церкві святого Іоанна, і прилучився він до дідів своїх і до отців своїх»[1]. »

Посилання[ред. | ред. код]