Володимир Ярославич (князь галицький)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Ярославич
Володимир Ярославич.jpg
Князь галицький
Правління 1187-1188, 1189-1199
Попередник Олег Ярославич
Наступник Роман Великий
Біографічні дані
Народження 1151(1151)
Смерть 1199(1199)
Галич, Україна
Дружина Болеслава
Діти Василько
Династія Рюриковичі
Рід Ростиславичі
Батько Ярослав Осмомисл
Мати Ольга Юріївна

Володимир Ярославич (11511199) — князь з династії Рюриковичів, може, останній з гілки роду — Ростиславичів. Князь галицький.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син Ярослава Осмомисла і княгині Ольги Юріївни.

Прихід до влади[ред. | ред. код]

Після того, як у 1187 році помер Ярослав Осмомисл, на престол сів Олег Ярославич. Але неконтрольовані галицькі бояри вигнали його. Сусідня Угорщина та бояри, які майже повністю контролювали Галицьке князівство, хотіли бачити на престолі Володимира Ярославича, який міг стати простою маріонеткою.

Правління[ред. | ред. код]

Правління Володимира Ярославича великими подіями не відзначилось. Це можна пов'язати з характером князя. Володимир не був ні великим воєначальником, ні дипломатом. Більшість часу Володимир Ярославич займався розвагами та розпустою. На це звернули увагу Угорщина та Волинське князівство на чолі з Романом Мстиславичем. 1183-1189 роки — час боротьби сусідніх Угорщини та Волинського князівства за володіння Володимира.

Після захоплення Угорщиною Галицького князівства в 1189 році спалахнуло повстання проти загарбників. Повсталим на допомогу прийшов чинний князь. Повстання досягло своїх результатів, і угорці покинули князівство. Володимир Ярославич правив до 1199 року, коли була зроблена друга (вдала) спроба волинського князя Романа Великого приєднати Галичину та утворити Галицько-Волинське князівство.

У літературі[ред. | ред. код]

Степан Пушик на основі лінгвістичного аналізу довів, що автор «Слова о полку Ігоревім» — галицький князь Володимир Ярославович, брат княгині Ярославни. Леонід Махновець довів цей факт іншими шляхами.

Володимир Ярославович — персонаж повісті Володимира Бірчака «Проти закону». Мав нешлюбну дружину Марію — не розлучену з чоловіком-попом жінку з Чешибісів. Його основним суперником під час конфлікту був боярин Костянтин Сірославич[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бірчак Володимир. Проти закону // Великий неспокій. — К.: Україна, 1992. — 431 с. — С. 19-95. — ISBN 5-319-01070-2.

Джерела[ред. | ред. код]

Попередник
Олег Ярославич
Alex K Halych 2.svg Князь галицький
1187-1188
1189-1199
Alex K Halych 2.svg Наступник
Роман Великий