Следж-хокей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Следж хокей)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Матч між Канадою проти США у 2015 році

Санний хокей або следж-хокей (від англ. Sledge, амер. Sled — сани) різновид хокею на льоду. Розроблений у Швеції на початку 1960-х років спеціально для людей з обмеженими можливостями в одному з реабілітаційних центрів у Стокгольмі. Став Паралімпійським видом спорту 1994 року. Поточним (на початок ігор у Сочі) чемпіоном є команда США[1].

Історія[ред. | ред. код]

Ключка для следж-хокею

Следж-хокей виник на початку 1960-х років у Швеції, в місті Стокгольм. У 1969 році в місті вже з'явилася следж-хокейна ліга з п'яти команд, де виступали як гравці з фізичними порушеннями, так і фізично здорові. 1969 року до Стокгольму прибула команда з Осло, відбувся матч між ними, який став першим міжнародний матч з следж-хокею. Незабаром следж-хокей почав розвиватися в інших країнах.

На зимових Паралімпійських іграх 1976 року був зіграний один показовий матч з следж-хокею, а починаючи з зимових Паралімпійських ігор 1994 року цей вид спорту регулярно входить у програму зимових Паралімпіад. З 1996 року проводяться чемпіонати світу із следж-хокею.

Санки для следж-хокею

По всьому світу, спочатку у Великій Британії, Канаді, а потім у США, Естонії та Японії, следж-хокей почав з'являтися у 80-і роки.

В Україні ця дисципліна спорту пов'язана з іменем киянина Владислава Мінцевича, який з 2012 по 2015 очолював польську збірну команду следж-хокею, також був головним тренером польської команди «Атак» з міста Ельблонг.

Правила[ред. | ред. код]

Всі основні правила хокею на льоду діють і у санному хокеї. Специфіка гри продиктована особливостями гравців, які позбавлені можливості вільно пересуватися двоніж. Спортивне обладнання, крім стандартної для хокею захисту, складається з саней з двома полозами (під ними вільно повинна проходити шайба, а коліна, ступні, щиколотки та стегна спортсмена закріплюються ременями), та двох ключок до метра завдовжки — по одній в кожній руці. Один кінець ключки використовується безпосередньо для гри з шайбою, а інший дозволяє пересуватися та маневрувати на льоду, відштовхуючись від льоду[2].

Перші офіційні правила були прийняті у 1990 році і в даний час следж-хокей розвивається дуже швидкими темпами, набираючи популярність не тільки серед спортсменів-інвалідів, а й звичайних людей.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]

  • Следж-хокей на сайті Міжнародного паралімпійського комітету(англ.)