Трилбі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Френк Міллер у трилбі.
Жіночий варіант трилбі.

Три́лбі (англ. trilby, trilby hat) — тип фетрового капелюха, елемент як чоловічого, так і жіночого гардеробу. Первісно був головним убором аристократії. У Британії з 1920-х він стає неодмінною складовою костюму відвідувача скачок[1].

Як і федора, трилбі має повздовжній залом і ум'ятини на наголовку, але відрізнюється від неї нижчим наголовком, вужчими крисами й невеличкими розмірами бічних ум'ятин[2][1]. Первісно трилбі виготовляли з кролячого фетру, зараз використовують інші матеріали, такі як твід, солома, вовна (іноді у суміші з нейлоном).

Назву цьому типу капелюха дала театральна постановка роману «Трілбі» письменника Джорджа Дюморьє: на її прем'єрі в Лондоні у 1895 році один з акторів носив капелюх такої форми[3][4][1].

Піку популярності трилбі сягнув у 1960-х роках, чому сприяв його низький наголовок: автомобілістам було незручно носити високі головні убори у салоні американських автівок. У 1970-х він виходить з моди — разом з іншими типами чоловічих капелюхів, місце яких посідають високі зачіски.

Солом'яний варіант трилбі увійшов у моді на початку 1980-х років — його стали носити й жінки[5]. Зараз трилбі, виготовлені з різних матеріалів, носять люди творчих професій: співаки, актори, моделі. Провідні доми мод включають їх до своїх колекцій[1].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г Шляпа Трилби (Trilby) — создаем уникальный стиль!
  2. Лондонське капелюшне товариство Lock and Co визначає трилбі як «капелюх з вужчими, ніж у федори, крисами, які загнуті донизу попереду й злегка загинаються догори позаду» (Kilgour, Ruth Edwards (1958). A Pageant of Hats Ancient and Modern. R. M. McBride Company)
  3. Truth in Fashion: Trilby vs. Fedora Archived липень 14, 2011 на сайті Wayback Machine.
  4. Trilby Hat
  5. Hofler, Robert and Zarco, Cyn. (1985). Wild Style: The Next Wave in Fashion, Hair and Makeup. Simon & Schuster.