Американська ніч (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американська ніч
La Nuit américaine
Жанрдрама, комедія
РежисерФрансуа Трюффо
ПродюсерФрансуа Трюффо
СценаристЖан-Луї Рішар
Франсуа Трюффо
Сюзанна Шиффман
У головних
ролях
Жаклін Біссет
Жан-П'єр Лео
Валентіна Кортезе
Наталі Бай
ОператорП'єр-Вільям Гленн
КомпозиторЖорж Дельрю
КінокомпаніяLes Films du Carrosse
Дистриб'юторColumbia Pictures і Netflix
Тривалість115 хв.
Мовафранцузька, англійська
КраїнаФранція Франція
Італія Італія
Рік1973
IMDbID 0070460

«Америка́нська ніч» (фр. La Nuit américaine) — художній фільм 1973 року спільного виробництва Франції та Італії, знятий режисером Франсуа Трюффо. Стрічка стала його тринадцятою повнометражною картиною й виявилася вдалою для режисера: він отримав за неї безліч міжнародних нагород, зокрема премію «Оскар» у номінації «найкращий фільм іноземною мовою».

Головні ролі у фільмі виконали Жан-П'єр Лео, Жаклін Біссет, Валентіна Кортезе та Жан-П'єр Омон. Сам Франсуа Трюффо також зіграв у фільмі одну з головних ролей — режисера, зайнятого зйомками. Прем'єра фільму відбулася 14 березня 1973 року на Каннському кінофестивалі. Стрічка присвячена Ліліан Гіш та її сестрі Дороті.

Сюжет

Режисер Ферран знімає сентиментальний фільм «Зустрічайте Памелу» в студії Вікторини, яка розміщена в Ніцці. Зйомки фільму тривають 6 тижнів. За цей час учасники зйомок, що мають різні характери, очікування й життєві позиції, влаштовують масу конфліктних ситуацій. У картині є все — любов, ревнощі, втома, стреси. Але, незважаючи ні на що, герої об'єднані єдиною пристрастю — кінематографом, і заради створення фільму вони готові піти на будь-які жертви.

У ролях

Відгуки

  • «Не тільки найкращий фільм, коли-небудь знятий про фільми, а й чудова розвага… Трюффо розкручує півдюжини сюжетних ниток і йде за ними настільки легко, що створюється враження, ніби ми пліткуємо з ним про його колег. Знімальний майданчик — це мікрокосм» (Роджер Еберт)[1].
  • «Майже всі фільми Трюффо усвідомлюють скороминущість [реальності], яка замість того, щоб знецінювати життя та любов, надає їм особливої цінності… Якість того чи іншого досвіду не може бути виміряна його тривалістю чи підсумком. Залишимо довговічність секвойям» (Вінсент Кенбі, The New York Times)[2].
  • Жан-Люк Годар відгукувався про фільм несхвально. Зокрема, в зображенні режисера Феррана він угледів нарцисизм Трюффо[3].

Нагороди та номінації

Нагороди

«Оскар»
BAFTA

Номінації

«Оскар»

Примітки

  1. Day for Night (англ.)
  2. Day For Night (англ.)
  3. Diana Holmes, Robert Ingram. François Truffaut. Manchester University Press, 1998. ISBN 0-7190-4554-1. Page 177. (англ.)

Посилання