M249 (кулемет)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
M 249

Ручний кулемет М49 (Модифікація Mk 46)
Тип Ручний кулемет/Автоматична зброя відділення
Походження
Історія використання
Оператори
Війни Вторгнення у Панаму
Війна у Перській затоці
Операція у Сомалі
Боснійська війна
Косовська війна
Війна в Афганістані
Війна в Іраку
Турецько-курдський конфлікт
Вторгнення Росії в Україну (2022)
Історія виробництва
Розробник Fabrique Nationale de Herstal
Розроблено 1976
Виготовлення кінець 1970-х — досі
Характеристики
Вага 7,5 кг (порожня)
10 кг (бойова)
Довжина Загальна: 1 035 мм
Довжина ствола Ствола: 465 мм
Обслуга 1 особа

Калібр 5.56×45 мм НАТО
Темп вогню 100 пос/хв (практична середня)
200 пос/хв (інтенсивна)
800 пос/хв (технічна)
Дульна швидкість 915 м/с
Дальність вогню
Ефективна 700 м
Максимальна 3 600 м
Приціл Діоптричний

M249 (кулемет) у Вікісховищі

Ручний кулемет M249 (англ. M249 light machine gun) — американський кулемет, модифікація бельгійського кулемета FN Minimi.

Історія[ред. | ред. код]

Виробляється у Сполучених Штатах місцевим дочірнім ТОВ у Південній Кароліні і широко застосовується в американських Збройних Силах. Зброю було впроваджено 1984 року після вивчення різних зразків зброї для надолужання браку автоматичних вогневих засобів у невеличких підрозділах. Кулемет забезпечує піхотні загони великою щільністю кулеметного вогню, яка поєднується з точністю та портативністю, близькими до таких в автомата.

Конструкція[ред. | ред. код]

Принцип дії M249 заснований на відведенні порохових газів. Кулемет має повітряне охолодження. Споряджений змінним стволом, що дозволяє кулеметнику швидко замінити його у разі перегрівання або зминання. Складана двонога прикріплюється на передній частині кулемета, хоча й передбачається також використовування станка-триноги M192 LGM. Боєживлення — як зі стрічки, так і з магазинів STANAG, які також використовуються у M16 та M4. Це дозволяє кулеметнику використовувати автоматні магазини на випадок, якщо закінчаться стрічки. Проте, це часто спричиняє збої, коли магазинна пружина має труднощі з подаванням набоїв досить швидко, щоб забезпечити високий темп стрільби[1].

Бойове використання[ред. | ред. код]

Кулемет використовувався у всіх збройних конфліктах, у які опинилися втягнутими Сполучені Штати зі вторгнення до Панами 1989 року. Солдати здебільшого залишилися задоволені тим, як зброя себе показала у бою, хоча були відгуки про засмічення її піском та брудом. Через вагу та застарілість зброї, морська піхота США використовує за польових умов автомат M27 і планується частково замінити M249 у Морській піхоті.

Країни-експлуатанти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 січня 2015. Процитовано 2 січня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела[ред. | ред. код]