Венкатараман Рамакрішнан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Venkatraman Ramakrishnan
Nobel Prize 2009-Press Conference KVA-08.jpg
Народився 1952
Чідамбарам, Таміл-Наду, Індія
Місце проживання Сполучене Королівство
Громадянство Індія
Сполучені Штати Америки
Національність таміл
Галузь наукових інтересів біохімія, біофізика та обчислювальна біологія
Alma mater Бародський ніверситет Магараджа Саяджірао
Університет Огайо
Відомий завдяки: біо-кристалографією
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з хімії (2009)
Nobel prize medal.svg

Венкатараман Рамакрішнан — американський біохімік індійського походження, лауреат Нобелівської премії з хімії за 2009 за дослідження структури та функцій рибосоми[1].

Венкатараман Рамакрішнан спеціалізується на визначенні молекулярної структури біомолекул. Зокрема, він визначив структуру одиниці S30 рибосоми та її сполук.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в 1952 році в містечку Чідамбарам на півдні Індії, в родині, що належала до касти брахманів. Його дитинство пройшло в іншому індійському місті, Барода (тепер Вадодара), де він згодом навчався в університеті і в 1971 році отримав ступінь бакалавра з фізики, після чого виїхав до США, де в 1976 році отримав докторський ступінь, також з фізики, в Університеті Огайо. Після цього він вирішив залишити фізику і зайнятися біологією. Два роки він вивчав біології в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, потім працював в Єльському університеті (де і почалися його дослідження рибосом) і в декількох інших наукових установах США, а в 1999 році переїхав до Англії, де очолив дослідницьку групу в Лабораторії молекулярної біології в Кембриджі. З 2008 року є також співробітником Трініті-коледжу Кембріджського університету.

Примітки[ред.ред. код]

  1. 2009 Nobel Prize in Chemistry, Nobel Foundation.