Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ЄДРПВР) — автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів військовозобов'язаних), створена для забезпечення військового обліку громадян України.[1] Інформаційній системі надано шифр «Оберіг».

Історія створення[ред. | ред. код]

Підгрунтя для створення ЄДРПВР розпочали закладати посадові особи Генерального штабу ЗС України ще у 2015 році. У роботі офіцера ГШ ЗС України полковника Правдивця О. М.[2] було запропоновано структуру і зміст майбутнього Закону України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних»[1] , 16 березня 2017 року було прийнято відповідний Закон. З 2017 року розпочався експеримент щодо розробки та впровадження дослідної програми, а в 2019 році автоматизовану систему з шифром «Оберіг» офіційно було прийнято на постачання та введення в експлуатацію Збройних Сил України. Хоча українські ЗМІ стверджують, що ЄДРПВР розпочав роботу у 2023 році[3], насправді реєстр працює в режимі експерименту з 2017 року, а повноцінно функціонує в територіальних центрах комплектування з 2019 року.

Станом на листопад 2023 року Міністерством оборони України в рамках загальної цифровизації проводиться робота щодо інтеграції ЄДРПВР із іншими державними реєстрами України[4].

Підготовка персоналу для ведення реєстру проводиться у системі навчальних закладів Міністерства оборони України за розробленою та впровадженою методикою[5].

Основні завдання Реєстру[1][ред. | ред. код]

 1. ведення військового обліку громадян України -призовників, військовозобов'язаних та резервістів
 2. планування та виконання заходів з мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом;
 3. інформаційне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку

Одним з найважливіших завдань реєстру вбачається мінімізація корупційних чинників у процесі військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, насамперед у структурі ТЦК та СП[6].

Порядок ведення реєстру[ред. | ред. код]

Процедура збирання, зберігання, обробки та використання відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, здійснюється у порядку, затвердженому Міністерством оборони України (Наказ Міністерства оборони України від 28.03.2022  № 94)[7].

У даному порядку, серед іншого, визначено перелік персональних даних, службових даних, відомостей про проходження служби та військово-облікових ознак призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які збираються та обробляються у Реєстрі.

Суб'єкти Реєстру[1][ред. | ред. код]

Відомості Реєстру[ред. | ред. код]

Персональні дані військовозобов'язаного (призовника)[1][ред. | ред. код]

 1. прізвище;
 2. власне ім'я (усі власні імена);
 3. по батькові (за наявності);
 4. дата народження;
 5. місце народження;
 6. стать;
 7. місце проживання та місце перебування;
 8. відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження);
 9. реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);
 10. відомості про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою чи безвісно відсутньою;
 11. відомості щодо визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності);
 12. відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада);
 13. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 14. відцифрований образ обличчя особи;
 15. відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України;
 16. відомості про освіту та спеціальність.

Службові дані[7][ред. | ред. код]

Відомості про виконання військовозобов'язаним (призовником) військового обов'язку[ред. | ред. код]

 1. проходження військової служби;
 2. участь в бойових діях, міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки;
 3. виконання військового обов'язку в запасі.

Військово-облікові ознаки[ред. | ред. код]

 1. військове звання;
 2. військово-облікова спеціальність;
 3. рівень військової освіти;
 4. категорія запасу;
 5. склад обліку військовозобов'язаного;
 6. група обліку;
 7. розряд обліку;
 8. профіль;
 9. державні нагороди;
 10. знання іноземної мови;
 11. спортивні розряди;
 12. сімейний стан та склад сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові дружини, ім'я та дата народження дитини (дітей));
 13. ступінь придатності до військової служби за станом здоров'я;
 14. антропометричні дані;
 15. група крові та резус фактор;
 16. наявність чи відсутність судимості;
 17. відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.

Взаємодія з іншими державними реєстрами[ред. | ред. код]

Схема інформаційної взаємодії ЄДРПВР

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, зокрема Національною поліцією[8].

З метою розширення та покращення якості структури взаємодії, було ініційовано та прийнято ряд нормативно-правових актів[9][10], а також отримано новий атестат відповідності КСЗІ після комплексу оновлень, до якого увійшло створення контуру «конфіденційно». За повідомленням Директорату цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України, це перший успішний досвід поєднання контурів «конфіденційно» та «для службового користування», що відкриває можливість інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами[11].

Важлива інформація[ред. | ред. код]

 • Згода військовозобов'язаних (призовників) на обробку їхніх персональних даних для цілей Реєстру не потрібна.
 • Військовозобов'язаний (призовник) зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру
 • У разі якщо відомості про особу вносяться до Реєстру вперше, автоматично формується окремий номер запису в Реєстрі та фіксуються час, дата та відомості про особу, яка здійснила запис (у електронній формі).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г д Верховна Рада України. Закон України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних". Архів оригіналу за 6 листопада 2021. 
 2. Правдивець О. М. Нормативно-правове забезпечення створення та функціонування інформаційної автоматизованої системи військового обліку громадян України / О. М. Правдивець // Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. - 2015. - № 3. - С. 130-132. 
 3. Єдина база даних для ТЦК: що таке е-реєстр військовозобов’язаних та коли його запустять. 
 4. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану. 
 5. Правдивець, О., & Холін, В. (2020). МЕТОДИКА ПІДГОТОВКИ АДМІНІСТРАТОРІВ ОРГАНІВ АДМІНІСТРУВАННЯ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ. Вчені записки Університету «КРОК», (3 (59), 143–154. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-59-143-154. 
 6. КОМАШКО, В. В.; КРАВЧЕНКО, С. О. Корупціогенні чинники в діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і шляхи їх усунення. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Публічне управління та адміністрування. Том 34 (73) № 4 2023. 
 7. а б Наказ Міністерства оборони України від 28.03.2022 № 94 № 94 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів". 
 8. МИРОНОВ Ю. О. Деякі питання використання інформаційно-аналітичного забезпечення в діяльності підрозділів Національної поліції України. Редакційна колегія, 2023, 44. 
 9. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». 
 10. Закон України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні". 
 11. Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів отримав новий атестат відповідності КЗСІ. 

Посилання[ред. | ред. код]