Аум Сінрікьо

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search

Аум Сінрікьо (яп. オウム真理教 ) — японська релігійна секта. Вона була заснована в 1987 році японцем Сьоко Асахара. Доктринально поєднувала християнство та буддизм. Секта стала відомою після заринової атаки у токійському метро. Назва «Аум Сінрікьо» походить від санскритського слова АУМ, що означає «всесвіт».

Історія[edit | edit source]

Секту заснував сліпий аптекар Сьоко Асахара. Спочатку це була компанія, що продавала предмети культу. Проте з 1986 року організація стала набувати релігійних рис. У 1987 році вона отримала назву Аум Сінрікьо і створила багато філій по всій Японії. Згодом мирна організація трансформувалася та стала злочинною сектою. Популярність у всьому світі вона отримала після здійснення заринової атаки у токійському метро. Загинуло 12 осіб, тисячі постраждали. Сьоко Асахара був схоплений та засуджений до страти. Вирок виконано 6-го липня 2018 року. Сьоко Асахару, чиє справжнє ім’я Чізуо Матсумото, стратили через повішення.

Даний час[edit | edit source]

В даний час секта належить до переліку терористичних організацій. Число сектантів не перевищує 1000 осіб у всьому світі[1].

Примітки[edit | edit source]

  1. http://lenta.ru/world/2004/01/30/aum/ Главный химик «Аум Синрике» приговорен к смертной казни

Посилання[edit | edit source]