Багатостороння агенція з гарантій інвестицій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (БАГІ) англ. Multilateral Investment Guarantee Agency (MIGA) — одна з п'яти інституцій Групи Світового банку, заснована в 1988 році. Місцезнаходження — Вашингтон. Нараховує 175 членів[1]. Україна стала членом БАГІ з 1994 року.

Основні цілі[ред.ред. код]

Основні цілі:

  • сприяння збільшенню притоку інвестицій в країни, що розвиваються, через надання гарантій, включно страхування, по некомерційним ризикам;
  • здійснення досліджень, збір і поширення інформації для сприяння інвестуванню;
  • надання технічної допомоги країнам, проведення консультацій з інвестиційних питань.

Організаційна структура[ред.ред. код]

Організаційна структура:

  • Рада керуючих;
  • Директорат;
  • Комітет з розвитку;
  • Президент.

Рада керуючих складається з тих самих осіб, що й Рада керуючих МБРР і виконує такі ж функції щодо цілей БАГІ. Директорат складається з 24 виконавчих директорів та їх заступників. Президент МБРР за посадою є головою Директорату БАГІ. Директорат займається поточними справами.

Комітет з розвитку являє собою групу міністрів великих країн; вони здійснюють моніторинг з проблем розвитку в сфері економіки й фінансів.

Президент БАГІ призначається Директоратом за пропозицією президента МБРР. Займається організаційною роботою.

Основні напрямки діяльності БАГІ[ред.ред. код]

Вона була утворена з тим, щоб забезпечити потенційних інвесторів до країн, що розвиваються, від некомерціиних ризиків і таким чином стимулювала туди потоки інвестицій. До некомерційних ризиків належать: війни, соціальні вибухи, експропріація вкладеного капіталу, неможливість переказу прибутку за кордон і таке інше.

Гарантії надають тільки інвесторам із країн-членів БАГІ. Строк гарантій — 15-20 років на прямі інвестиції, на позики — понад три роки. Основна вимога надання гарантій: інвестор повинен бути резидентом країни-члена БАГІ; інвестицію ж можна призначати для будь-якої країни, навіть такої, що не входить до БАГІ.

Гарантії БАГІ, по суті, є страховкою, за одержання якої треба сплатити від 0,25% до 1,25% за кожні 100 доларів вартості гарантії. За станом на середину 1997 р. БАГІ видало гарантій на суму 3,4 млрд доларів.

БАГІ надає консультативні й рекламні послуги через спеціальний Департамент політичних і консультативних послуг.

Виноски[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]