Секретаріат ООН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секретаріат ООН
Тип головний орган ООНd
секретаріатd
Засновано 1945
Офіс голови генеральний секретар ООН
Генеральний секретар Антоніу Гутерреш
Материнська
організація
Організація Об’єднаних Націй
Дочірня(і)
організація(ї)
United Nations Department of Political and Peacebuilding Affairsd
Вебсайт: un.org/about-us/secretariat

CMNS: Секретаріат ООН у Вікісховищі

Секретаріат ООН — адміністративний орган ООН, який обслуговує інші органи, виконує програми і втілює в життя політику, розроблену ними. Робота Секретаріату включає: керівництво операціями з підтримування миру; організацію міжнародних конференцій з проблем світового значення; підготовку оглядів світових економічних та соціальних тенденцій і проблем; здійснення досліджень; перекладання виступів, документів; забезпечення світових засобів масової інформації відомостями про діяльність ООН.

Міжнародний персонал Секретаріату налічує 15 тисяч співробітників з понад 170 країн, що працюють як у центральних установах у Нью-Йорку, так і у відділеннях у всьому світові.

Секретаріат очолює Генеральний секретар, якого призначає Генеральна Асамблея за рекомендацією Ради Безпеки. Першим Генеральним секретарем був Трюгве Гальвдан Лі (Норвегія), який обіймав цю посаду до 1953 року. Даґ Гаммаршельд (Швеція) був Генеральним секретарем з 1953 до 1961 року. У Тан (Бірма, нині М'янма) очолював ООН до 1971 р., його змінив Курт Вальдгайм (Австрія), який перебував на цій посаді з 1972 до 1981 року. Хав'єр Перес де Куельяр (Перу) вступив на посаду 1 січня 1982 року. 3 1992 р. Генеральним секретарем ООН був єгиптянин Бутрос Бутрос Галі. У грудні 1996 р. Секретаріат очолив представник Африканського континенту, дипломат з Гани Кофі Аннан. З 2007 до 2016 року посаду обіймав Пан Гі Мун. З 1 січня 2017 року генеральним секретарем є Антоніу Гутерреш.

Структура секретаріату ООН[ред. | ред. код]

Секретаріат ООН має таку структуру:[1]

Женева:

Відень:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Офіційний сайт ООН, сторінка «Secretariat». Архів оригіналу за 21 квітня 2016. Процитовано 25 жовтня 2017.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]