Дзвінок (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Дзвіно́к» (в оригіналі — «Дзвôнокъ») — український ілюстрований двотижневик для дітей і молоді, видавався у Львові 18901914. Видання призначалося для дітей середнього і старшого шкільного віку.

Видавці та редакція[ред. | ред. код]

Видавцями часопису були:

Серед редакторів видання:

Відповідальні редактори:

Тематика публікацій[ред. | ред. код]

У часописі друкувалися біографії відомих письменників, композиторів, художників, учених, видатних постатей минулого. У науково-популярних публікаціях увага придялялася питанням історії, літературознавства, етнографії, географії, природничих наук тощо.

Існували у журналі і постійні рубрики: «Задачі, ребуси, шаради», «Сміховинки», «Забави».

Але найбільше уваги часопис приділяв художній літературі, яка була представлена творами українських поетів, письменників, драматургів та байкарів. Крім того друкувалися переклади найкращіх творів класиків іноземної літератури.

З 1907 року часопис видавався з «Додатком для малих читачів».

Автори журналу[ред. | ред. код]

У часописі публікувалися віршовані казки Івана Франка, поезії на історичні теми В. Чайченка (Б. Грінченко), поезії Лесі Українки, Олени Пчілки, А. Кримського, А. Могильницького, Уляни Кравченко. Проза була представлена оповіданнями І. Нечуя-Левицького, Дніпрової Чайки, М. Коцюбинського, Л. Старицької. Крім того друкувалися п'єси для дітей К. Малицької та К. Гриневичевої. Л. Глібов вів у журналі постійну рубрику «Загадки і жарти дідуся Кенира» та друкував свої байки та віршовані казки. Певний час (1911—1914) з часописом співпрацював Іван Крип'якевич.

Джерела[ред. | ред. код]