Ерле Альфонс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Альфонс Ерле
Народження 1888(1888)
м. Відень, Австрія Австрія
Смерть 1939(1939)
м. Прага, Чехія Чехія
Громадянство ЗУНР ЗУНР
Приналежність Flag of Ukraine.svg УГА
Освіта Терезіанська академія
Партія Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини
Член СА
Звання отаман
Командування начальник штабу Перший корпус УГА
Війни / битви Українсько-польська війна

Альфонс Ерле (1888, Відень, нині Австрія — 1939, Прага, Чехія) — український та німецький військовий діяч, отаман, начальник штабу I-го корпусу Української Галицької армії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1888 р. у місті Відні (нині Австрія).

В Австрійській армії[ред. | ред. код]

Служив у 3-му полку уланів, який дислокувався в місті Городок на Львівщині. У 1916 р. командир Гуцульської сотні УСС. Службою з гуцулами Ерле був дуже задоволений, про що він висловив у зверненні до стрільців:

Українські стрільці! Я з вами лише другий день, та вже пізнав вас доволі. Пізнав я вашу амбіцію, пізнав і те, що ви не новобранці, як ми сподівалися, а знамениті стрільці-боєвики… Я вас цілим серцем полюбив, хоч недовго з вами пробуваю. Але вашу вартість я пізнав умить. Я пізнав і те, що з вами силою нічого ніхто не вдіє, навіть я, котрий перевів уже 14 вишколів.[1]

В Українській Галицькій Армії[ред. | ред. код]

В УГА з 1 листопада 1918 р. Під час українсько-польської війни 1918—1919 років начальник штабу I-го корпусу. Член офіційної делегації ЗУНР на Паризьких мирних переговорах. В листопаді 1919 входив до складу делегації, яка вела переговори в Жмеринці з представниками Добровольчої армії Денікіна.

Протягом лютого-квітня 1920 р. в ЧУГА, де разом із Юліаном Головінським та Остапом Луцьким став ініціатором переходу на сторону Армії УНР.

Інтернований у польському таборі Тухля, з якого звільнився 19 грудня 1920 р.

В Австрії[ред. | ред. код]

Виїхав до Австрії, брав активну участь у праворадикальних рухах. У 1930 р. вступає до Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини та СА. Після Аншлюсу Австрії був керівником територіальної організації СА міста Грац. З 1 червня 1938 р. Бригадефюрер СА, відповідає званню генерал-майора Зброї СС.

Несподівано помер у Празі в 1939 р.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Стецишин О. Ландскнехти Галицької армії. Часопис. — Львів, 2012. — ISBN 978-966-2720-02-0.

Посилання[ред. | ред. код]