Друга Коломийська бригада УГА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Друга Коломийська бригада УГА — військова частина 2-го корпусу УГА.

Сформована наприкінці січня 1919 р. з групи «Старе село», і складалася з 3-х піхотних куренів, які були організовані і відправлені на фронт Окружною Командою в Коломиї і Станіславові. В УГА бригада отримала 2-й порядковий номер. У боях під Львовом бригада складалася з майже 8 000 вояків і старшин.

Командиром бригади з самого початку до 15 червня 1919 p. був Франц Тінкль, потім короткий час був отаман Роман Дудинський. На Наддніпрянщині, під час наступу на Київ, полковник Антін Вименталь, сотник Осип Рев'юк і сотник Квапіль.

Друга Коломийська бригада зарекомендувала себе в кривавих боях під Львовом, під час Чорткіської офензиви (служило чимало мешканців Бучацького повіту; зокрема, спішним маршем з Трибуховець через Бариш, Монастириська звільнила 14 червня Підгайці[1]); на Наддніпрянщині в наступі на Київ.

Бригада припинила своє існування на 26 квітня 1920 року, коли була роззброєна польськими властями і інтернована до табору в Тухолі на Поморю.

Відомі вояки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Українська Галицька Армія — У 40-річчя її участи у визвольних змаганнях — Вінніпег. 1958.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Л. Шанковський. Бучаччина в роки визвольної війни 1918—1920 // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник.— Ню Йорк — Лондон — Париж — Сидней — Торонто: НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — 944 с., іл. с. 80