Друга Коломийська бригада УГА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Друга Коломийська бригада УГА — військова частина 2-го корпусу УГА.

Сформована наприкінці січня 1919 р. з групи «Старе село», і складалася з 3-х піхотних куренів, які були організовані і відправлені на фронт Окружною Командою в Коломиї і Станіславові. В УГА бригада отримала 2-й порядковий номер. У боях під Львовом бригада складалася з майже 8 000 вояків і старшин.

Командиром бригади з самого початку до 15 червня 1919 p. був Франц Тінкль, потім протягом короткого часу був отаман Роман Дудинський. На Наддніпрянщині, під час наступу на Київ, полковник Антін Вименталь, сотник Омелян Ревнюк і сотник Квапіль.

Друга Коломийська бригада зарекомендувала себе в кривавих боях під Львовом, під час Чорткіської офензиви (служило чимало мешканців Бучацького повіту; зокрема, спішним маршем з Трибуховець через Бариш, Монастириська звільнила 14 червня Підгайці[1]); на Наддніпрянщині в наступі на Київ.

Бригада припинила своє існування на 26 квітня 1920 року, коли була роззброєна польськими властями і інтернована до табору в Тухолі на Поморю.

Відомі вояки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Українська Галицька Армія — У 40-річчя її участи у визвольних змаганнях — Вінніпег. 1958.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Л. Шанковський. Бучаччина в роки визвольної війни 1918—1920 // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник.— Ню Йорк — Лондон — Париж — Сидней — Торонто: НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — 944 с., іл. с. 80


Історія України Це незавершена стаття з української історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.