11-та Стрийська бригада УГА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
11-та Стрийська бригада УГА
Країна ЗУНР ЗУНР
Належність Третій Корпус УГА
Тип бригада

Стрийська (11-та) бригада УГА — належала до Третього корпусу УГА, сформована в червні 1919 р. з частин груп «Крукеничі» (командант — підполковник Володимир Федорович) і «Глибока».

У Галичині брала участь у Чортківській офензиві (зокрема, 13 червня 1919 звільнила від польських військ м. Монастириська[1]).

У серпні 1919 року передана до Східної армійської групи Дійової Армії УНР, в якій разом з Третьою Залізною стрілецькою дивізією генерала Олександра Удовиченка відзначилася в боях проти більшовицької групи Й. Якіра.

Команданти: отаман Гуґо Противенський, отаман Карл Шльоссер, начальник штабу — сотник Броніслав Абель. До складу 11-ї Стрийської бригади входили 4 курені піхоти, 1 полк артилерії (командант сотник К. Бранднер (Karel Brandner), чех за походженням[2]) з 4 батарей, допоміжні і тилові частини. В середині серпня 1919 p. особовий склад становив 2 400 старшин і вояків.

Вояки бригади

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Шанковський Л. Бучаччина в роки визвольної війни 1918—1920 // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник / ред. колегія Михайло Островерха та інші. — Ню Йорк — Лондон — Париж — Сидней — Торонто : НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — С. 80.
  2. Можливо брат Омеляна Бранднера

Література

[ред. | ред. код]