Новгородські князі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Правителі Новгородського князівства, яке з XII ст. перетворилось у Новгородську республіку, від його заснування у ІХ ст. до захоплення Москвою у 1480 р.

Князі у Новгороді[ред. | ред. код]

З середини Х ст. Новгород був звязаний з Київським князівством, і залишався переважно під управлінням старших синів Великого князя. Зокрема новгородці дорожили Мономаховичами і ображалися, якщо князь переходив від них до іншого князівства[1].

Князі в Новгородській Республіці[ред. | ред. код]

У 1136 р. у Новгороді повстала республіка внаслідок інспірованого боярами повстання проти кн. Всеволода Мстиславича і його вигнання, після чого боярство намагалося запрошувати на престол зручних для нього князів. Однак і після 1136 Новгородська земля продовжувала перебувати в політичній залежності від Києва, а з 1170-х рр. – від Владимиро-Суздальського князівства[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Полонська-Василенко Н. Історія України: У 2 т. Т. 1. До середини XVII століття.— К.: Либідь, 1992.— 640 с. ISBN 5-325-00300-3.
  2. Котляр М.Ф. НОВГОРОДСЬКА БОЯРСЬКА РЕСПУБЛІКА // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.

Джерела та література[ред. | ред. код]