Корисні копалини Ліберії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Корисні копалини Ліберії.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Країна багата високосортними зал. рудами. Є родов. марганцю, бариту, золота, алмазів, кіаніту (табл.). Крім того, г.п. країни перспективні на платину, нікель, марганець, уран і рутил, інші важкі мінерали в пляжних пісках.

Таблиця. – Основні корисні копалини Ліберії станом на 1998-1999 рр.

Корисні копалини

Запаси

Вміст корисного компоненту в рудах, %

Частка у світі, %

Підтверджені

Загальні

Алмази, млн кар.

-природних

-ювелірних

 

 

0,5

1

 

 

 

0,2

Барит, тис. т

1000

1800

89 (BaSO4)

0,3

Залізні руди, млн т

900

1600

67 (Fe)

0,5

Золото, т

 

5

1 г/т

 

Окремі види корисних копалин[ред. | ред. код]

Залізо. В горах Бонг (приблизно за 100 км до північного сходу від Монровії) є родовища залізняку, експлуатації яких сприяло спорудження магістральної дороги, що веде від узбережжя через уступ Репута в Ґвінею (розробку здійснює комбінат Бонґ). Родов. залізняку пов'язані з залізистими кварцитами супракрустальних комплексів архею. Вони утворюють пласти потужністю 30-60 м. Найбільший практичний інтерес являють зал. руди, утворені в процесі латеритизації залізистих кварцитів. Загальні запаси зал. руд. 1,6 млрд т, підтверджені – 0,9 млрд т (1998). Серед найбільших – родовища Бі-Маунтін, Вологізі, Путу-Рейндж, Німба (800 млн т, вміст Fe 60-68%).

Марганець. Прояви і невеликі родов. руд марганцю пов'язані з гондитами серій Сіманду і Біррім. Родов. Кінґсвілл характеризується низькоякісними рудами (Mn 17-20%). На родов. Маунт-Дітроу в антиклінальній структурі є розрізнені тіла корінних смугастих і стрічкових марганцевих руд довжиною 7-8 м і потужністю 3-4 м з вмістом Mn бл. 50%. Попередньо оцінені запаси – 500 тис. т.

Золото. Більшість родов. золота пов'язана з алювіальними відкладами. На сх. знайдені золотоносні кварцові жили. Перспективні об'єкти: Weaju (200 тис. унцій), Gondoja, Soso Camp, Vaney Camp, Silver Hills, Benjeh (разом 800 тис. унцій) [Mining Annual Review 2002].

Барит. Родов. бариту в хр. Гібі представлені жилами високоякісного грубокристалічного бариту, який залягає в гнейсо-гранітах паралельно діабазовій дайці. Загальні запаси бариту 1,8 млн т, підтверджені – 1 млн т (1998). Вміст BaSO4 в баритових рудах 89%. Алмази. Розсипи алмазів відомі в басейнах рік Лоффа, Мано, Сент-Джон, Жіблунг, Бор та ін. У верхів'ях р. Лоффа виявлена кімберлітова трубка, на півн.-заході країни – декілька кімберлітових дайок. У 1969 потенційно багате родовище алмазів було виявлено в районі Катака на півночі від Монровії. Рентабельні ресурси країни оцінюються в 1,5 млн кар. (з них 1 млн кар. – ювелірних), потенційні – в 10 млн кар. (1998).

Інші корисні копалини. У країні відомі вияви ільменіту, хроміту, свинцю, міді, колумбіту, олова, графіту, слюди і корунду в метаморфічних породах архею, на узбережжі океану – прибережно-морські розсипи з мінералами рідкісноземельних елементів. Північніше м. Б'юкенен є велике родов. кіаніту.

Континентальний шельф поділено на вісім дослідницьких блоків на нафту. ГРР дали позитивний результат [Mining Annual Review 2002].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]