Обговорення користувача:Slav70

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії![ред. код]

Якщо Ви початківець, то пропонуємо переглянути деякі корисні поради:

Сподіваємося, що Ви візьмете участь у подальшій роботі нашого спільного відкритого проекту не тільки як читач, але і як дописувач.

Per firmare.PNG


На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), або за допомогою позначки підпису в вікні редагування. У статтях, написаних або редагованих вами підпис не ставиться.

Якщо виникли запитання про проект, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка. Якщо відповідь на Ваше питання там відсутня, поставте запитання у Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів. Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці Вікіпедія:Інтереси учасників.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення! Якщо Вам необхідна допомога для перших кроків зверніться до користувачів, що є в Категорія:Користувачі,_що_допоможуть_новачкам або ж можете замістити оголошення на порталі спільноти (Кнайпа). Якщо у Вас є якісь цікаві вісті, пов'язані з Вікіпедією, Ви можете подати їх у Шаблон:Новини спільноти

P. S. Regardless of your languages skills, you are welcome to create your own User Page, link your UkrWiki user page or other pages of this project to Wikipedia projects in other languages, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавілон or create your own.
You can ask for further help at the help desk of the community portal --Amatorov 21:47, 13 грудня 2008 (UTC)

[ред. код]

Доброго ранку. Що в оформленні Спецгруп НКВД не так?--Petriot333 (обговорення) 06:15, 6 березня 2012 (UTC)
Для чого виділяти цитати з текстом жовтим кольором? Цитати вже і так були виділені/Slav
ну незнаю, здалося що так буде більш читабельно. Як Вам завгодно :) --Petriot333 (обговорення) 06:21, 6 березня 2012 (UTC)
Якщо в інших статтях не виділяють жовтим кольором цитати, то і в тій статті також цього робити немає потреби. Якщо ви часто проглядаєте статті, то, якщо не важко, моніторте, щоб їх не вандалили московські гості./Slav
Добре. --Petriot333 (обговорення) 06:30, 6 березня 2012 (UTC)

Як ставити підпис[ред. код]

Щоб поставити підпис (зазвичай на сторінках обговорення, треба в кінці свого тексту клікнути на четверту іконку,що над вікном редагування. З'явиться текст «--~~~~» Коли ви збережете сторінку, цей текст автоматично перетвориться у ваш підпис. --Perohanych (обговорення) 17:05, 13 березня 2012 (UTC)

Моніторинг власних статей[ред. код]

Вітаю. Можна поставити в налаштуваннях можливість додавати створені або змінені статті у список спостереження. Потім переглядати зміни у списоку спостереження (справа угорі). --yakudza 10:56, 27 березня 2012 (UTC)

Відповідь на питання[ред. код]

Добрий день, шановний! Сторінка: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:Slav - це Ваша сторінка. Я випадково був свідком, коли на Вашу статтю "повісили" шаблон про її "сумнівність" і вирішив Вас морально підтримати. Оскільки на той час у Вас ще не було сторінки обговорення, то я тимчасово! написав текст на Вашій сторінці. А відносно моєї робочої, то це виключення. З повагою, Користувач:ЯГВ

5-те видання[ред. код]

Так зване ПСС - «Повна Збірка Творів» В. Ульянова — це п'яте видання. Хоча й дале-е-е-е-е-ко не повне.Ejensyd (обговорення) 19:58, 18 квітня 2012 (UTC)

Я знаю, що не повне, тому там також інші джерела повісив і надалі буду добавляти по мірі їх поступлення в інтернет.--Slav (обговорення) 21:35, 18 квітня 2012 (UTC)
Ви мене вибачте, але, наскільки я зрозумів, на сайті, на який Ви посилаєтесь, лише два перших рядка - довідкові томи - стосуються 4-го видання, а далі йдуть 55 томів ПСС. Ejensyd (обговорення) 22:38, 18 квітня 2012 (UTC)
Дуже багато різноманітних писань та документів авторства Лєніна ще досі не опубліковані. Очевидно, що вони не включені у цей 55-и томник. У джерелах я повісив книгу Волкогонова, який розказує про спецархіви з неопублікованими працями Лєніна. Це 4-е видання, згідно цього сайту: http://leninvi.ru/index.jsp , якраз називається "Собрание сочинений (4-е издание)", через те я відкоректував назву. --Slav (обговорення) 22:56, 18 квітня 2012 (UTC)

Ленін[ред. код]

Пане, читайте уважно:
Мова про: «фальсифікацію історичних подій, іконізацію В. І. Леніна та канонізацію ленінізму у дусі сталінських уявлень, догматизацію думок та відверту брехню» Ejensyd (обговорення) 00:05, 5 листопада 2012 (UTC)

Примусове перейменування вашого облікового запису[ред. код]

Доброго вечора! Розробники прийняли рішення, що з серпня глобальні облікові записи (SUL) будуть обов'язковими для всіх користувачів (про деталі можна дізнатися на m:Single User Login finalisation announcement/uk).

На жаль, у вас наразі не створено такого облікового запису, і в інших проектах є активні облікові записи з ім'ям Slav, які, очевидно, вам не належать. Ви можете здійснити таке:

  • спробувати створити глобальний обліковий запис під ім'ям Slav, для цього вам необхідно відвідати сторінку Спеціальна:Об'єднання облікових записів та провести об'єднання облікових записів
  • якщо це неможливо, подати заявку на перейменування свого облікового запису в українській Вікіпедії та інших проектах (якщо ви там зареєстровані) на будь-яке інше вільне ім'я, для цього вам потрібно подати заявку на Вікіпедія:Перейменування користувачів

Якщо ви не виконаєте цих дій до серпня, розробники з високою ймовірністю примусово перейменують вас на Slav~ukwiki.

Якщо ви маєте питання, можете звертатися до мене, або поставити ваші питання безпосередньо розробникам (англійською мовою) на сторінці m:Talk:Single User Login finalisation announcementNickK (обг.) 23:50, 25 травня 2013 (UTC)

Ленін[ред. код]

Доброго дня! Ви не могли би пояснити ці дії. Чи ви вважаєте, що одного разу вказати, що Ленін очолював уряд РРФСР та виступав організатором СРСР недостатньо і про це слід вказувати у кожному абзаці? --Geohem 07:28, 8 листопада 2013 (UTC)

Ви самі уважно подивіться, що ви витираєте. Ви також витирайте інші відомості, які не дублюються.--Slav (обговорення) 13:54, 8 листопада 2013 (UTC)
Преамбулу приведено до більш-менш компактного вигляду, а то в попередньому варіанті взагалі не можна було щось зрозуміти. Окрім того, повторювання по два рази, що зробив Ленін, явно не припустиме у преамбулі. Особисто я, вважаю, що більшою шкодою є випадок, коли стаття має такий вигляд, що відпадає бажання її читати, ніж якщо будуть відсутні якісь деталі. Щодо поточного варіанту, що саме із вилученого ви вважаєте, що необхідне у преамбулі статті про Леніна?--Geohem 20:00, 9 листопада 2013 (UTC)
Я вважаю, що потрібно все, крім тієї інформації, якщо вона десь ще вказана в тексті. Ця преамбула, здається, була недоторканою більше року і нікому не заважала. Я вважаю, що декількома словами треба конкретно вказати на все пікантне, що робив ленін. Можливо у дещо іншому форматі.--Slav (обговорення) 00:03, 11 листопада 2013 (UTC)
Ви ж її і почали редагувати в жовтні-листопаді 2013 :). Перш за все, треба памятати, що стаття пишеться не для себе, а для читача. Від того, що перетворити преамбулу у купу, незвязних та незрозумілих відсилок, користі немає. Все має бути чітко та лаконічно. Все пікантне, що зробив Ленін, не поміститься у перамбулі. Для цього і існує основний текст статті, в якому розміщується більш детальна інформація, а також ії оцінка. Можете викласти ваш компактний варіант преамбули, аби могли зіставити, виявити розбіжності і обговороти по кожному конкретному випадку.-Geohem 07:22, 11 листопада 2013 (UTC)
Я постараюсь розробити компактний варіант преамбули, щоб і вся необхідна інформація була, і щоб вона легко читалася.--Slav (обговорення) 17:25, 13 листопада 2013 (UTC)
Це було б добре. А то в нас часто, через надбірну навантаженість другорядними та суміжними фактами та оцінками, за лісом дерев не видно. --Geohem 17:57, 13 листопада 2013 (UTC)

Удосконалення правил Вікіпедії[ред. код]

Доброго ранку. Колего, чи не могли б Ви висловити свою думку щодо деяких питань? [1] [2]--Ragnarok (обговорення) 08:59, 9 січня 2014 (UTC)

Патрулювання[ред. код]

Вітаю, Slav. Останній ваш внесок є конструктивним і загалом відповідає основним вимогам до статей Вікіпедії. Чи не бажаєте ви приєднатися до системи патрулювання, подавши заявку на статус патрульного? Для цього необхідно ознайомитися із правилами патрулювання, бажано привести у відповідність до вимог останні ваші статті, шаблони й категорії; дати лад завантаженим файлам. Зверніть також, будь ласка, увагу на те, що патрулювання не є обов'язком, а лише правом і допомогою іншим патрульним, які не будуть змушені перевіряти ваші редагування. --yakudza 13:00, 8 квітня 2014 (UTC) Ви б мені не допомогли дати раду з цим путінським мудаком Artificial123, який по-путінськи дописує у Вікіпедії ::https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A5%D1%83%D0%BD%D1%82%D0%B0&action=history --Slav (обговорення) 21:01, 14 травня 2014 (UTC)

Ваш обліковий запис буде перейменовано[ред. код]

09:11, 20 березня 2015 (UTC)

Статтю Фальсифікації розстрілів на Євромайдані номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg

Стаття Фальсифікації розстрілів на Євромайдані, значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 14 квітня 2015. --Brunei (обговорення) 18:37, 14 квітня 2015 (UTC)

Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа[ред. код]

До 23:59 31 травня 2015 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 20 кандидатів. Ці вибори дуже важливі тому, що вони можуть змінити те, як спільноти розглядаються за межами США та Західної Європи, а також в цілому вплинути на стратегію руху Вікімедіа. Зазначу, що до Ради завжди проходили тільки представники країн Західної Європи та США.

Ви можете також прочитати повні програми кандидатів тут: m:Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Постарайтеся підійти до цього вибору серйозно, адже через Раду спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом. У 2013 році у цих виборах узяли участь лише 9 користувачів української Вікіпедії, цього року нам потрібна активніша участь у виборах, які нас теж стосуються.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа


Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
Csisc Хусемеддін Туркі (Houcemeddine Turki) Туніс туніський діалект арабської 21 2.407, найактивніша — франц. ВП (1.041) учасник конкурсів статей студент-медик оцінка проектів малими мовами; створення посібників з правил Вікіпедії; вдосконалення найважливіших й найголовніших статей Вікіпедії
Saileshpat Саїлеш Патнаїк (Sailesh Patnaik) Індія орія 18 2.959, найактивніша — ВП орія (1.194) член «Вікімедіа Індія», організатор фотоконкурсу та вишколів для Вікіпедії мовою орія. студент I курсу промоція Вікіпедій індійськими мовами; зменшення розриву між Фондом і спільнотою; переведення неактивних Вікіпедій у активні через очолення їх спільноти та моніторингу волонтерів
Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 40 13.943, найактивніша — пол. ВП (10.144) стюард; чек'юзер, адміністратор і бюрократ польської Вікіпедії;
Голова Комітету з розподілу коштів (FDC) Фонду Вікімедіа; був членом Комісії Омбудсменів; проводив семінари зі стратегії для регіональних відділень Фонду; автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, завідувач кафедри міжнародного менеджменту, член експертних комісій наукового центру та грантових програм, засновник найбільного польського онлайн-словника Сприяння зміні стратегії руху Вікімедіа та підходів до управління; пошук ролей для Фонду Вікімедіа і регіональних відділень Фонду; налагодження контактів з науковою спільнотою; усунення бюрократії в русі Вікімедіа
Mohamed Ouda Мухамед Уда (Mohamed Ouda) Єгипет арабська 29 20.114, найактивніша — араб. ВП (18.508) адміністратор і бюрократ арабської Вікіпедії;
член-засновник групи «Вікімедіа Єгипет»
не зазначив Підтримка спільноти Вікімедіа, особливо на Близькому Сході та в Африці; співпраця з освітніми і культурними групами; експерименти з програмним забезпеченням, правами користувачів і процедурами спільноти
Sky Harbor Джош Лім (Josh Lim) Філіппіни / Сінгапур / США англійська, тагальська 24 27.052, найактивніші — англ. ВП (13.311), тагал. ВП (6.671) адміністратор англ. ВП і тагальського словника, бюрократ тагальської Вікіпедії;
член правління «Вікімедіа Філіппіни» з 2010, член Комітету приєднання з 2013
був менеджером зі зв'язків з громадськістю сингапурського стартапу Viddsee підтримка спільнот у країнах, що розвиваються; посилення ролі відділень Фонду Вікімедіа; конструктивний діалог між Фондом Вікімедіа і спільнотою
Smerus Девід Конвей (David Conway) Велика Британія / Словаччина / Україна англійська 65 30.063, найактивніша — англ. вп (29.359) патрульний англ. Вікіпедії працював експертом або керівником проектів розвитку в колишньому СРСР, був незалежним директором у радах системи охорони здоров'я Великобританії та британських коледжів, організатор музичного фестивалю в Словаччині співпраця із якнайширшим колом людей, з усіма, хто може бодай якось долучитися до нас
Francis Kaswahili Френсіс Касвахілі Кагуна (Francis Kaswahili Kaguna) Танзанія суахілі, сукума 54 4.882, найактивніші — Мета (3.939), англ. ВП (255) Автор невдалої заявки на проведення Вікіманії в м. Аруша Танзанійська асоціація власників авторських прав інтеграція африканської спільноти зі світовою; проведення концертів
CristianCantoro Крістіан Консонні (Cristian Consonni) Італія італійська 28 7.268, найактивніша — італ. ВП (5.636) автопатрульний в італ. ВП
член правління «Вікімедіа Італія» з 2010 (скарбник з 2014), член Комітету з розподілу коштів (FDC) з 2013, член міжнародної команди «Вікі любить пам'ятки-2013»
аспірант з комп'ютерних наук в Університеті Тренто (Італія), активіст руху вільного програмного забезпечення побудова довіри між учасниками руху; позбутися менталітету «наші проти ненаших», який мав місце у багатьох випадках
Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 44 14.570, найактивніша — англ. ВП (13.659) відкочувач, патрульний в англ. ВП
досліджує феномен Вікіпедії, автор презентацій та публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач комп'ютерних наук у Політехніці Намібії, розробник і керівник програми бакалавра комп'ютерних наук, головний розробник намібійської програми ІКТ подолання розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою та редакторів; повернення Фонду від роботи над питаннями медіаграмотності, управління Інтернетом чи освіти до його головної задачі
Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 32 22.976, найактивніша — іспан. ВП (18.423) бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ (про рух лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів); член-засновник «Вікімедіа Іспанія» та міжнародної ради Iberocoop; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013).
магістр психології забезпечення того, щоб різноманітність була у центрі стратегічних зусиль Фонду зі збільшення кількості дописувачів; pбільшення способів участі спільноти у керівництві і розробці правил Фонду Вікімедіа
Phoebe Фібі Аєрс (Phoebe Ayers) США англійська 34 27.072, найактивніші — англ. ВП (15.247), Вікідані (5.436) патрульна в англ. ВП
організатор «Вікіманії-2006» та WikiSym 2010, активна в співпраці з бібліотеками, галереями, музеями та архівами (БоГеМА), організатор віківишколів, співавтор книги про Вікіпедію;
поточний член Ради повірених Фонду Вікімедіа (з 2013, попередній термін у 2010—12).
бібліотекар науково-технічної бібліотеки вирішення проблем падіння кількості редакторів і читачів; робота з виконавчим директором Фонду Вікімедіа над розробкою і втіленням стратегічних планів Фонду Вікімедіа, зокрема, щодо поліпшення розробки програмного забезпечення, співпраці з партнерами та реагування на поточні потреби редакторів
Denny Денні Врандечич (Denny Vrandečić) США німецька, хорватська 37 24.235, найактивніші — Вікідані (10.742), хорв. ВП (9.377) Перший адмін і бюрократ хорв. ВП
Засновник Вікіданих (розробив пропозицію, зібрав 2 млн. $ пожертв, набрав команду), співавтор першого європейського гранту «Вікімедіа Німеччина» (4 млн. €), співзасновник Семантичного МедіаВікі
працює в Google, де допомагає публікувати контент Freebase у Вікіданих, автор понад 100 наукових статей, керівник комітету Асоціації вільних семантичних даних. зміни проектів Вікімедіа для успішної їх роботи; підвищення ефективності кожного дописувача; правильне впровадження змін (так, як це було з Вікіданими)
Ali Haidar Khan Алі Гайдар Хан (Ali Haidar Khan) Бангладеш бенгальська 29 4.145, найактивніша — бенгал. ВП (2.395) патрульний у бенгальській Вікіпедії
член-засновник і скарбник «Вікімедіа Бангладеш», колишній член Комітету з розподілу коштів (FDC) організатор вікіконференцій
7 років досвіду у фінансовому секторі (начальник відділу кредитів на нерухомість банку), автор публікацій з фінансів принести до Ради повірених інший погляд і більше різноманітності
అహ్మద్ నిసార్ Нісар Ахмед С'єд (Nisar Ahmed Syed) Індія урду, телугу 50 21.549, найактивніша — ВП мовою телугу (17.648) адмін у Вікіпедіях мовами телугу й урду
організатор групи вікіпедистів мовою урду
пенсіонер, колишній викладач англійської літератури та літератури урду протягом 23 років, колишній директор школи. допомога спільнотам індійських мов у створенні контенту та програмах промоції проектів; реклама Вікіпедії через медіа; співпраця між групами користувачів і Фондом Вікімедіа
Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 35 137.713, найактивніша — англ. ВП (130.046) адмін в англійських Вікіпедії і Вікімандрах
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, колишній голова правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини пріоритет — поліпшення відносин між спільнотами редакторів та Фондом Вікімедіа; співпраця між Фондом Вікімедіа і спільнотою у вирішенні проблем скорочення кількості редакторів, непідтримки спільнотою змін до програмного забезпечення, поганого охоплення тем тощо
Carrite Тім Девенпорт (Tim Davenport) США англійська 53 57.985, найактивніша — англ. ВП (57.704) патрульний, відкочувач в англ. ВП
активний учасник обговорень на сторінках Арбітражного комітету та Запитів до адміністраторів, а також на форумі Wikipediocracy
власник і директор взуттєвого магазину спільноті неодмінно потрібен уважний, критичний, допитливий голос на її місця серед 10 членів Ради повірених
Sj Семюел Кляйн (Samuel Klein) США англійська 37 43.165, найактивніші — англ. ВП (19.346), Мета-вікі (14.873) Адміністратор англ. ВП, ВП мовою суахілі та Мета-вікі, колишній стюард;
організатор «Вікіманії-2006»;
поточний член Ради повірених Фонд. Вікімедіа (з 2009).
науковий співробітник у Гарвардському Центрі Беркмана, керівник технічного комітету Державної цифрової публічної біблотеки Америки скорочення розриву між Фондом Вікімедіа та спільнотою; заміна централізованих програм розподіленими; розробка потрібного користувачам програмного забезпечення замість експериментів з ПЗ; залучення дописувачів, а не лише донорів
Hindustanilanguage С'єд Музамілуддін (Syed Muzammiluddin) Індія гінді, урду 41 47.754, найактивніші — Вікісховище (27.498), ВП мовою гінді (10.657) Адміністратор ВП мовою урду;
брав активну участь у запуску Вікіпедії мовою майтхалі, автор блогів про Вікіпедію, організатор віківишколів для студентів
викладач протягом понад 10 років розробка більш сфокусованого підходу, особливо для індійських та південноазійських спільнот
EdSaperia Едвард Саперія (Edward Saperia) Велика Британія англійська 30 1.836, найактивніші — вікіманія2014 (962), Мета-вікі (561), англ. ВП (149) неактивний як дописувач, але слідкує за обговореннями;
координатор «Вікіманії-2014», автор гранту на Open Access Reader
працює над стратегіями зв'язків з громадськістю у третій за розміром політичній партії Великобританії, власник креативного агентства. переробка вікі-платформи (MediaWiki) до сучасних норм досвіду користувача; співпраця з науковою, освітньою, політичною, урядовою, журналістстькою спільнотами
Taketa Майк Ніколає (Mike Nicolaije) Нідерланди нідерландська 28 98.355, найактивніші — нідерл. ВП (38.917), Вікідані (20.586) стюард, адміністратор Вікіданих, бюрократ і колишній член Арбкому нідерландської Вікіпедії
член «Вікімедіа Нідерланди» та «Вікімедіа Бельгія», організатор віквишколів, співпраці з бібліотеками, галереями, музеями і архівами (БоГеМА) та інших заходів
медик-інтерн, працює в департаменті пластичної хірургії та інструктором з надання першої допомоги підтримка дописувачів понад усе; прямі обговорення спільноти з членами Ради повірених; зменшення бюрократії; залучення розробників для виконання запитів спільноти

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. Якщо ви вже проголосували, дякуємо за вашу активність та перепрошуємо за зайве нагадування)NickK (обг.) 23:17, 27 травня 2015 (UTC)

За кого голосують представники української Вікіпедії?--Slav (обговорення) 18:05, 29 травня 2015 (UTC)
Подивіться, будь ласка, за посиланням у Кнайпі: Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа, там є коментарі низки користувачів української Вікіпедії — NickK (обг.) 21:29, 29 травня 2015 (UTC)

Запрошення до участі у тижні Вікіцитат[ред. код]

--Сергій Липко (обговорення) 12:20, 9 червня 2015 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[ред. код]

  1. Це опитування перш за все має на меті отримати відгук про поточну роботу Фонду Вікімедіа, а не довгосторокову стратегію.
  2. Юридичні примітки. Не потрібно нічого купувати. Для участі в опитуванні треба бути повнолітнім/ьою. Спонсором є Фонд Вікімедіа, адреса: 149 Нью-Монтґомері, Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 94105. Закінчення: 31 січня 2017 року. Недійсно де заборонено. Натисніть тут, щоб прочитати правила.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[ред. код]

(Sorry to write in English)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа


Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Спецгрупи НКВС#Історія та фальсифікація історії злочинів спецгруп НКВД[ред. код]

Хочу Вас спитати: Ви не будете проти, щоб цей розділ, написаний Вами, перенести в окрему статтю під Вашим же авторством? А в статті лишити зо 2 рядки і посилання на неї. Бо наразі це, коли не останнє, то передостаннє, що утримує мене від номінації нашої статті на «добру». З повагою, --ROMANTYS (обговорення) 06:01, 26 травня 2017 (UTC)

Захворювання, що передаються статевим шляхом[ред. код]

Вітаю. Ваше скасування на сторінці було неконструктивним. Ви не навели АД (джерел), які підкріплюють ваші правлення. Адже Вікі потребує виключно аргументованих джерелами фактів. Ви цього не зробили, а отже ваші роздуми є оригінальним дослідженням, що категорично протипоказано при написанні сторінок. Почитайте 5 основ Вікі. Тому поки що ваш текст закриваю коментарем, як знайдете справжні джерела, то вставите і приберете коментар. Тільки не посилання на піарні сайти чи статті із ЗМІ. Якщо цього не зробите, то це буде означати, що ви почали війну редагувань (що ви вже скасуванням зробили). На сьогодні трихомоніаз не є головною проблемою серед ЗПСШ, це як лікар кажу. --АВШ (обговорення) 22:46, 19 липня 2017 (UTC)

В самій статті про трихомоніаз є ця інформація з посиланнями на авторитетні джерела. Прочитайте уважно статтю трихомоніаз Slav (обговорення) 00:01, 20 липня 2017 (UTC)
Шановний, на відміну від вас я прочитав уважно російське національне керівництво з дерматовенерології і не побачив фразу «Особливо ускладнює лікування» і «...вилікувати всі інші захворювання, що передаються статевим шляхом». Усі інші "джерела" на цій сторінці не є авторитетними. Тому змінив фразу — див. Трихомоніаз. У нас вважають, що усі розбираються у футболі, управлінні державою і медицині. Не робіть цієї помилки, зичу успіхів. --АВШ (обговорення) 11:41, 20 липня 2017 (UTC)
Я вам ще раз кажу: не вилікувавши попередньо трихомоніаз, неможливо вилікувати інші наявні захворювання (гонорея, сифіліс, хламідіоз, мікроплазмоз , уроплазмоз ). Це є надзвичайно важлива елементарщина, яку повинен знати кожен лікар. Проконсультуйтеся зі знайомими лікарями, які займаються лікуванням захворювань, що передаються статевим шляхом. В підрозділі "Література" статті трихомоноз є авторитетні джерела. Перший раз про це я взнав в 2002 році з повідомлень інтернет-консультацій: http://spid.dp.ua/clubarch.php?topic=6 Якщо я десь неточно висловився, то це можна відповідно виправити, але це не підстава, щоб все витирати. Slav (обговорення) 20:33, 20 липня 2017 (UTC)
Крайне неблагоприятно и то, что влагалищные трихомонады способны фагоцитировать различные патогенные и условно-патогенные микроорганизмы (гонококки, хламидии, уреаплазмы, микоплаз- мы и др.) с сохранением их жизнеспособности. Эти возбудители могут длительное время персистировать внутри простейших, за- щищая их от воздействия антибиотиков во время лечения. ( ст. 308 http://library.zsmu.edu.ua/cgi/irbis64r_14/fulltext/Dermatovenerologija/ButovJuS13_Dermat_Nacio_ruk.pdf ) Slav (обговорення) 20:45, 20 липня 2017 (UTC)
При смешанной инфекции трихомонады могут служить резер- вуаром сохранения патогенных микроорганизмов и своего рода барьером для действия антибиотиков, не активных в отношении простейших, что отягощает течение заболевания и может стать причиной рецидива сопутствующей трихомониазу инфекции. В связи с этим при смешанных протозойно-микробных инфекци- ях проводят одновременное лечение либо обеих инфекций, либо вначале трихомониаза, а затем сопутствующего заболевания. ( ст. 309 http://library.zsmu.edu.ua/cgi/irbis64r_14/fulltext/Dermatovenerologija/ButovJuS13_Dermat_Nacio_ruk.pdf ) Slav (обговорення) 20:52, 20 липня 2017 (UTC)
Чи може мені треба дослівно ці цитати перекласти і вставити їх в текст?! Slav (обговорення) 20:56, 20 липня 2017 (UTC)
Мені не треба ні з ким консультуватись. Я цю проблему знаю досконаліше від вас, бо лікую різних хворих. Спокійніше. Я все зробив правильно. А як ви цього не збагнули, то я не маю часу на зайві дискусії, краще писати про те, що знаєш, що вам і раджу. Прощавайте. --АВШ (обговорення) 20:58, 20 липня 2017 (UTC)
Я ще раз прочитав і побачив, що на даний момент все вірно написано. Але чи потрібно там згадувати Російську Федерацію? Slav (обговорення) 21:13, 20 липня 2017 (UTC)

Примітки[ред. код]

Сторінку Загальноросійська ідея номіновано на вилучення[ред. код]

Nuvola apps important.svg

Стаття Загальноросійська ідея, значний внесок до написання якої зробили Ви, була номінована на вилучення. Якщо Ви зацікавлені у обговоренні з цього приводу, будь ласка, залиште свій коментар на сторінці обговорення номінацій за 15 вересня 2017. Що ще можна зробити? Yuriy Urban (обговорення) 20:33, 15 вересня 2017 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Shalom.svg
Emoji u1f54d.svg

Добрий день!

Запрошую Вас до участі у вікітижні синагог України, що триватиме 1 — 31 березня 2018 року. Якщо Ви згодні взяти участь, додайтеся до списку учасників на сторінці вікітижня.

Сподіваюсь на Ваше розуміння. З повагою --Andrei Kurbiko (обговорення) 03:29, 5 лютого 2018 (UTC)


Особливості радянських історичних джерел — це особливості радянських державних історичних джерел, які їх відрізняють від історичих джерел інших історичних епох.[ред. код]

Не відповідає істині та взагалі немає сенсу твердження, наче особлива природа історичних джерел з історії радянского суспільства дає їм перевагу в достовірності перед документами інших епох. Період сталінізму, пізніше періоду застою і соціального лицемірства наклали сильніший відбиток і на літературу, і на документи. Часом документи робили спеціально непридатними для розкриття історичної правди, закриваючи справжній стан справ жахливою брехнею, приписками та замовчуванням.

Одна з головних особливостей радянських державних історичних джерел - це їх тотальна ідеологізація, оскільки добре налагоджена в СРСР агітаційно-пропагандистська робота надавала відповідний зміст любому факту, висвітлюючи його з самої з самої вигідної для радянского режиму сторони. Народжувались те тільки ідеологічні штампи та міфи, як необхідна атрибутика схвалення радянського ладу, а також — система методів, прийомів, умов, при яких теоретично, морально обгрунтовувалась люба дія, факт і взагалі все, що завгодно, в любому необхідному для СРСР напрямі, якості та забарвленні. Щоб зрозуміти сенс спотворень, недомовок і прямих фальсифікацій документів, треба розуміти для чого і чому це робилось. Крім відвертих фальсифікацій, радянські документи ще характеризувались відсутністтю самих фактів. Багато фактів в документах взагалі не фіксувалось, оскільки в СРСР різко збільшилось значення міжособистих стосунків.

Див. також[ред. код]

Джерела та література[ред. код]

Місячник 10000 необхідних статей[ред. код]

Привіт! До 30 квітня у Вікіпедії проходить місячник 10000 необхідних статей — вікітолока зі створення та покращення статей із обов'язкових 10000. Ви зробили понад 300 редагувань у цих статтях, може цей захід Вас зацікавить? Тут можна ознайомитися із переліком пропозицій: статей до створення та поліпшення. Дуже хотілося б підвищити якість статей українською, тому щиро запрошуємо приєднатися до цієї ініціативи! --アンタナナ 22:35, 4 березня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам[ред. код]

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! --Ата (обг.) 19:28, 11 жовтня 2019 (UTC)

Гоголь[ред. код]

Вітаю, прошу пояснити це редагування. ред.№ 26271500 --Goo3 (обговорення) 06:48, 17 жовтня 2019 (UTC)

В цей час, коли жив Гоголь, ніхто себе та нікого українцями не називали. Сам себе Гоголь називав малоросом. Крім того, Гоголь вказував на свою приналежність до обидвох народів - українського та російського. Це видно з його слів: «Скажу вам одно слово насчет того, какая у меня душа, хохлацкая или русская, потому что это, как я вижу из письма вашего, служило одно время предметом ваших рассуждений и споров с другими. На это вам скажу, что я сам не знаю, какая у меня душа, хохлацкая или русская. Знаю только то, что никак бы не дал преимущества ни малороссиянину перед русским, ни русскому пред малороссиянином. Обе природы слишком щедро одарены богом и как нарочно каждая из них порознь заключает в себе то, чего нет в другой: явный знак, что они должны пополнить одна другую...» http://archive.is/i9s6c --Slav (обговорення) 19:02, 17 жовтня 2019 (UTC)
  • Перепрошую за втручання, але Вікіпедія не може засновуватися на першоджерелах. Гоголь просить грошей у поміщиці Смірнової, свої твори називає «написаними по молодості» та нікчемними. Можливо він бреше. Надійно можемо описувати лише за вторинними джерелами, бажано історичними. --Brunei (обговорення) 14:02, 18 жовтня 2019 (UTC)
Не можна взагалі посилатися та враховувати першоджерела у Вікіпедії? Які вторинні джерела характеризують Гоголя як українця? Напевно ну дуже вже заангажовані вторинні джерела.--Slav (обговорення) 14:28, 18 жовтня 2019 (UTC)
Тут також він називає себе малоросом. http://archive.is/e7JZh --Slav (обговорення) 00:57, 17 грудня 2019 (UTC)
На жаль, так, типовий малорос, Ви маєте рацію. --Юрко (обговорення) 23:12, 25 січня 2020 (UTC)
Тому, я вважаю, це треба якось відмітити в статті про Гоголя.--Slav (обговорення) 21:02, 16 лютого 2020 (UTC)

Подяка[ред. код]

Zguschene moloko.png
Згущівка
За тривалу роботу над статтею невроз, яка для мене стала актуальною --A1 (обговорення) 19:12, 12 вересня 2020 (UTC)
Я дуже радий, що ця стаття про невроз дала Вам корисну інформацію. Я дописував цю статтю саме з такою надією, що вона зможе допомогти багатьом людям.--Slav (обговорення) 05:02, 2 листопада 2020 (UTC)