Паспорт громадянина Норвегії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паспорт громадянина Норвегії

Введений 1 жовтня 2005 (біометричний паспорт)

19 січня 2015
19 жовтня 2020 (нинішня версія)

Видається в Норвегія Норвегія
Тип документу паспорт
Призначення ідентифікації особистості
Вимоги до власника громадянство Норвегії

Паспорт громадянина Норвегії  — документ, що видається громадянам Норвегії для здійснення поїздок за кордон.

Паспорт може також служити доказом норвезького громадянства і є дійсним протягом десяти років. Паспорт має стандартний макет більшості країн ЄС, оскільки Норвегія впровадила положення про паспорт ЄС. Колір бургундово-червоний і подібний, але не ідентичний дизайну більшості країн ЄС. Незважаючи на те, що Норвегія не входить до складу ЄС, вона є країною, яка підписала Шенгенську угоду та є членом Європейського економічного простору (ЄЕП). Отже, норвезькі громадяни, як правило, мають ті самі права, що і громадяни ЄС у країнах ЄЕП, і розглядаються як громадяни ЄС для поїздок та в'їзду в країни ЄЕП.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Звичайні норвезькі паспорти бургундського кольору з норвезьким гербом, прикрашеним у верхній частині передньої обкладинки. Слова "NORGE", "NOREG" та "NORWAY" вписана під гербом та слова "PASS" і "PASSPORT" зображені під назвою країни. Новий біометричний паспорт має стандартний біометричний символ внизу.

Візові вимоги для громадян Норвегії[ред. | ред. код]

Станом на 2017 рік громадяни Норвегії мають можливість відвідувати без візи в цілому 156 держав і територій. Згідно з Індексом обмежень візового режиму, паспорт став 3-м у світі.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Compare Passports Power | Passport Index 2017. Passport Index - All the world's passports in one place. (en-US). Процитовано 2017-08-28.