Прапор Норвегії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Норвегії
Прапор Норвегії
Використання
FIAV 100100.svg FIAV normal.svg
Пропорції 8:11
Затверджений 1821
Кольори
червоний
білий
синій
Тип державний
Приналежність Норвегія

CMNS: Прапор Норвегії у Вікісховищі

Прапор Норвегії — один із державних символів королівства Норвегії. Являє собою червоне прямокутне полотнище з синім скандинавським хрестом з білою облямівкою.

З 1748 року по 1814 рік норвезькі кораблі ходили під данським прапором Даннеброгом. У 1814 році, коли королем Норвегії став король Швеції, норвежці здобули право використовувати цей прапор, додавши до нього норвезького золотого лева, який увінчаний короною і тримає сокиру. Але боротьба за свій прапор тривала, і в 1821 році парламент затвердив нове оформлення прапора: Даннеброг з темно-синім хрестом на білій підкладці. Це поєднання червоного, білого та синього походить від французького триколору так само, як прапори США та Великої Британії, що у той час вважалося символом свободи. Скандинавський хрест був загальним символом прапорів Данії і Швеції. Автором дизайну прапора Норвегії, затвердженого резолюцією норвезького парламенту в 1821 році, був парламентарій з Бергена Фредерік Мельцер.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]