Адміністративний поділ Норвегії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Адміністративний поділ Норвегіїієрархічна система поділу території Норвегії на окремі ділянки з метою організації державного управління. Крім юридичної системи адміністративного поділу існує традиційна, яка часто використовується в побуті та літературі.

Структура[ред.ред. код]

Фюльке Норвегії
19-ть фюльке Норвегії та 2-ві території Шпіцберген і Ян-Маєн

Норвегія підрозділяється на 19 фюльке (районів), які об'єднуються в 5 основних неофіційних регіонів:

Кожна фюльке поділяється в свою чергу на кількадесят комун. Загальне число комун Норвегії — 430.

Історичні паралелі[ред.ред. код]

Назва основної адміністративно-територіальної одиниці Норвегії — фюльке етимологічно і семантично споріднена з назвою головної адміністративно-територіальної одиниці України часів Козацької державиполк[1] (пор.: укр. полк, пол. pułk, серб. пук, стцерк.-слов. плъкъ, давньорус. пълкъхорв. pukovnija «полк» і puk «люд, народ, населення»англ. folk «народ, (просто)люд» , нім. Volk «народ», норв. folk «народ» і fylke «округ»).

Інші території[ред.ред. код]

Інші території Норвегії в число фюльке не входять і на комуни не розділяються. Архіпелаг Шпіцберген (Свальбард) з адміністративним центром в Лонг'їрі, а також острів Ян-Маєн є володіннями Норвегії. Управління островом Ян-Маєн здійснює адміністрація Нурлану. Острів Буве є залежною територією Норвегії. Острів Петра I і Земля Королеви Мод в Антарктиді, територіальні претензії на які пред'являє Норвегія, також відносяться нею до числа своїх залежних територій.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови: У 7 т. / Редкол. О. С. Мельничук (голов. ред.) та ін. — К.: Наук. думка, 1983 — . — ISBN 966-00-0816-3: т. 5, стор. 495