Survarium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Survarium
Розробник Vostok Games
Видавець Vostok Games
Мова інтерфейсу англійська, іспанська, німецька, польська, російська, українська, французька
Дата випуску 30 червня 2014
Ліцензія власницька
Версія 0.46
Українська локалізація див. розділ
Жанр(и) MMO-3D-шутер, Free-to-play
Платформа ПК (Microsoft Windows)
Рушій гри Vostok Engine
Режим гри PVP
Системні
вимоги
Процесор:
Intel Core 2 Duo E4400 або
Athlon 64 X2 Dual Core 4200+

Відеокарта:
512 Мб NVIDIA GeForce 8800 GT або
Radeon HD 3870

ОЗУ:
2 ГБ (рекомендовано від 4 ГБ)
Операційна система:
Windows Vista (Service Pack 2 + оновлення платформи); Windows 7; Windows 8; Windows 10
Місце на диску:
8 ГБ на диску з файловою системою NTFS (і тимчасово до 16 ГБ для встановлення великих оновлень)
Інтернет-з'єднання:
Від 16 кбіт/с (до 64 кбіт/с при великому пінзі та/або поганий зв'язок)
Підтримуються пінги до 200 мс
Керування клавіатура, миша
Сайт survarium.com

«Survarium» — масова багатокористувальницька онлайн-гра в жанрі шутера від першої особи з рольовими елементами, що поширюється за бізнес-моделлю free-to-play. Розробляє гру компанія «Vostok Games», що є вихідцями з компанії «GSC Game World», яка розробляла «S.T.A.L.K.E.R. 2». Розробку гри анонсували 25 квітня 2012 року, а вихід — на кінець 2013 року[1], потім випуск перенесли на 2014 рік.

Дія гри відбувається в постапокаліптичному світі, у якому сталася екологічна катастрофа. Згідно із заявами розробників, противниками гравця будуть інші гравці, мутанти й сам світ «Survarium», у вигляді катаклізмів та аномалій. У «Survarium» не буде щільного світу, яким можна буде вільно мандрувати, замість цього ігровий процес розрахований на сесійну гру в обмежених рамках.

За запевненням розробників, що раніше займалися грою «S.T.A.L.K.E.R. 2», вони мають намір використовувати в «Survarium» ряд ідей, первісно призначених для «S.T.A.L.K.E.R. 2», однак жодні практичні доробки «GSC Game World» у «Survarium» не використовують, гру розроблено із чистого аркуша. За словами PR-директора «Vostok Games» Олега Яворського «Survarium» являє собою ідею «S.T.A.L.K.E.R.», яка перейшла на новий еволюційний етап. Також, за словами розробників, у гру планують додати елементи рольової гри.

Сюжет[ред.ред. код]

Передісторія[ред.ред. код]

Згідно з офіційним сайтом «Survarium», за сюжетом гри у 2020 році екологічні катастрофи, що відбуваються у світі, призводять до вимирання цілих екосистем, на місце яких приходять зграї паразитів. Рослинність мутує, темпи її росту і розповсюдження збільшуються. Спроби знищення Лісу людьми за допомогою випалювання закінчуються провалом, погіршуючи ситуацію. Через втрату електростанцій у світі не вистачає електрики; починається голод та анархія.

Люди роблять спробу знищити ліс за допомогою спеціально розробленого вірусу. Через деякий час міста накриває аномальним пилком, що викликало епідемію невідомої хвороби, від якої протягом року гине переважна більшість людства.

Дія гри[ред.ред. код]

Сюжет гри починається у 2026 році. Люди, що вижили, звикають до життя, яке істотно змінилось, при цьому технологічний прогрес повністю зупиняється. Люди не можуть користуватися електрикою через брак пального та людей, які б його добували. Головному герою, який змушений виживати у суворих умовах нового світу, необхідно набути новий досвід, вдосконалювати зброю, технічні засоби, вчитися користуватися новими медикаментами.

У грі будуть присутні угруповання, які будуть давати герою завдання, від успішного виконання яких залежить подальше вдосконалення ігрових навичок персонажа. Усього буде п'ять навичок: стрілецькі, фізичні, медичні, технічні й навички дослідження навколишнього світу.

Звуковий супровід[ред.ред. код]

За словами розробників, у грі буде використовуватися музика у стилі Dark Ambient для надання відповідної атмосфери.

Розробка та підтримка гри[ред.ред. код]

25 квітня 2012 року колишні співробітники «GSC Game World», що працювали над «S.T.A.L.K.E.R. 2», оголосили про створення нової компанії «Vostok Games» та анонсували свій новий проект масової багатокористувальницької онлайн-гри — шутера Survarium, який планується розповсюджувати за бізнес-моделлю free-to-play. Також, у квітні 2012 року було випущено перший «Щоденник розробників» — шестихвилинний відеоролик, що розкриває деякі деталі розробки нової гри зі слів розробників[2].

9 липня компанія «Vostok Games» оприлюднила нові концепт-арти шутера «Survarium» і другий «Щоденник розробників», представлений, як і раніше, відеороликом[3]. 1 жовтня було випущено третій «Щоденник розробників»[4], також були представлені нові скріншоти[5].

25 грудня компанія «Vostok Games» оприлюднила нові зображення гри та четвертий «Щоденник розробників». У ньому розповідається про ігрову локацію «Школа», про угрупування «Чорний ринок» та про систему пошкоджень і зброї у грі[6]. Також у цей день було запущено офіційний портал гри Survarium.

3 квітня 2013 року компанія «Vostok Games» оприлюднила п'ятий «Щоденник розробників». У ньому розповідається про ігрову локацію «Радіолокаційна станція „Схід“», а також про угрупування «Армія Відродження»[7]. У той же день була запущена реєстрація на альфа-тест гри та відкрито офіційний форум гри[8].

13 травня компанія «Vostok Games» офіційно оголосила про запуск альфа-тесту Survarium.[9]

23 червня 2014 року гра перейшла в стадію відкритого бета-тестування для російськомовних користувачів, проте залишалася закритою для англомовних користувачів сайту. Відкрите бета-тестування стало доступним для Польщі тільки 28 листопада, а для всього світу — 5 січня 2015 року.

2 квітня 2015 року гра стала доступною в «Steam»[10].

Плани щодо розробки[ред.ред. код]

17 грудня 2013 року розробники на офіційному сайті гри оприлюднили графік та плани щодо розробки «Survarium»:

 • II квартал 2013 року — запуск закритого альфа-тесту гри. Основі зусилля буде спрямовано на мережеву оптимізацію, стабільність клієнтської та серверної частин, а також на тестування ігрового балансу та системи пошкоджень. Будуть доступні: PvP-режим, чотири ігрові карти, два угрупування (Бродяги та Чорний ринок) та система завдань у грі.
 • II-III квартал 2013 року — планують додати клани гравців, рейтинги та досягнення, покращення бойової складової гри. На цьому етапі планують упровадження механізму ближнього бою; у гравців з'явиться можливість підніматися на невисокі об'єкти, перелазити через перешкоди.
 • III квартал 2013 року — основним нововведенням буде глобальна карта та можливість кланів битися один з одним за контроль над територіями. Другим важливим доповненням буде система турнірів, що дозволить гравцям виявити, хто з них сильніший, швидший та точніший. Крім цього, розробники воліють реалізувати систему, завдяки якій клани та окремі гравці зможуть впливати на розташування сил на сервері.
 • III-IV квартал 2013 року — гравці зможуть знаходити предмети, які дозволять покращувати їхнє екіпірування. У гру будуть додані два нових угрупування.
 • IV квартал 2013 року — перехід гри в стадію Beta, швидше за все, відкритої. Розробники планують відкрити доступ до гри більшій кількості гравців. Буде введено систему прокачування кланів та аукціон для торгів між гравців.

У подальшому продовжать додавати нові карти, угрупування і предмети. Поява наступного ігрового режиму заплановано на II—III квартал 2014 року[11].

Ігровий рушій[ред.ред. код]

Графічний рушій Vostok Engine буде підтримувати інтерфейс програмування додатків DirectX 11.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Survarium — це free2play MMO-шутер. survarium.com. Архів оригіналу за 2012-09-22. 
 2. Відео на YouTube
 3. Відео на YouTube
 4. Выпущен третий видео-дневник разработчика. Vostok Games. 1 октября 2012 года. Архів оригіналу за 2012-10-28. 
 5. Survarium:нові скріншоти з гри. Vostok Games. 2012-10-01. Архів оригіналу за 2012-10-28. 
 6. Відео на YouTube
 7. Вийшов п'ятий відеощоденник розробників Survarium (ru). survarium.com. 2013-04-03. Архів оригіналу за 2013-04-06. 
 8. Відкрита реєстрація учасників альфа-тесту (ru). survarium.com. 2013-04-03. Архів оригіналу за 2013-04-06. 
 9. Стартував альфа-тест Survarium! (ru). 2013-05-13. Архів оригіналу за 2013-05-16. 
 10. Вихід Survarium у Steam (ru). 2015-04-02. 
 11. Плани щодо розробки гри на 2013 (ru). survarium.com. 2013-01-17. Архів оригіналу за 2013-02-13. 

Посилання[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.