Survarium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Survarium
Survarium-logo.png
Розробник Україна Vostok Games
Видавець Україна Vostok Games
Дистриб'ютор Vostok Games Vostok Games
Steam Steam
Жанр(и) MMOFPS
Платформа Microsoft Windows Microsoft Windows
Дата анонсу 25 квітня 2012
Дата випуску Світ 30 червня 2014 (beta)
Steam 2 квітня 2015 (beta)
Режим гри багатокористувацька PvP
однокористувацька PvE (багатокористувацька CO-OP)
Мова
Вік. обмеження PEGI: Від 16 років
Технічні деталі
Рушій Vostok Games Vostok Engine
Носій цифрова дистрибуція
Центральний процесор дивись нижче[1]
Офіційний сайт

Survarium — безкоштовний багатокористувацький онлайн-шутер від першої особи (F2P MMOFPS), який розробляла українська компанія Vostok Games, створена вихідцями з компанії GSC Game World. Розробку гри анонсували 25 квітня 2012 року, а вихід на ПК — під кінець 2013 року[2]. 4 квітня 2013 року розпочалася реєстрація учасників на альфа-тестування гри[3]. А вже 20 грудня 2013 стартував закритий бета-тест (де також було додано українську локалізацію)[4]. 7 лютого 2022 року, розробники оголосили про відімкнення серверів гри в кінці травня і закриття гри[5].

Події гри розгортаються в недалекому майбутньому та побудовані навколо масштабної екологічної катастрофи на Землі, причини якої достеменно невідомі. В режимі PvP, до 16-ти гравців діляться на дві рівні команди, змагаючись в одному з шести режимів, на одній з дванадцяти локацій (у командах можлива пропорційна присутність ботів, за недостатньої кількості реальних гравців). В режимі PvE (CO-OP), до 3-ох гравців проходять разом місію, що має три рівні складності. Також присутні навчальна місія і тренувальний режим з ботами[6].

За словами розробників, концепція Survarium — це нова ступінь еволюції ідеї S.T.A.L.K.E.R., розробці якої вони присвятили 10 років. Події в грі виходять за рамки закритої території Чорнобильської зони, поширюючись на весь світ[2].

Української мови не було на офіційних вебресурсах гри, попри попередні плани розробників додати її[7].

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Режими гри[ред. | ред. код]

PvP - присутні три види змагань: «Гравець проти гравця» (можлива присутність ботів і загонів гравців), «Рейтинговий бій» (відсутній повтор моменту смерті і індикатор потраплянь по персонажам; недоступні режими: «Бійня», «Пейнтбол»), «Користувацький матч» (тренувальний чи клановий бій, з можливістю обрати гравців і умови поєдинку). Гравці, сформовані у команди за особистим рейтингом (Ело), протистоять в одному з шести режимів[8]:

 • Захисний пристрій - на локації в трьох визначених місцях розташовані зарядні пристрої. Контейнери з батареями з'являються в них випадковим чином, через певний проміжок часу. Командам потрібно виявити й принести контейнери на свою базу. Перемагає команда, яка першою збере всі контейнери, чи доставить більше контейнерів на базу за відведений час. Важливо не тільки виявити і принести контейнери, але й не дати супротивнику їх захопити, чи викрасти з власної бази. Особливістю є те, що персонаж з контейнером в руках лишається вразливим, й не в змозі захистити себе — тож команді неодмінно потрібно його захищати.
 • Дослідження - завдання команд у цьому режимі — контролювати установки для вивчення аномальної активності. Захопивши і утримуючи точку, команда отримує бали дослідження. Перемагає команда, яка першою завершить дослідження аномальної активності, чи набере більше балів за відведений час матчу.
 • Командний бій - класичний для шутерів режим Team Deathmatch (укр. командний бій на смерть). Правила прості: вбивай супротивників й старайся не потрапляти під кулі сам. Перемагає команда, що вб'є всіх супротивників, чи знищить більше ворогів за відведений час.
 • Бійня - командний бій, в якому змагання розгортаються на невеликих по розміру локаціях (спеціальні варіації ігрових локації), з максимальною концентрацією напруженості бою.
 • Знайти та знищити - десятеро гравців діляться на дві рівні команди супротивників. Мета команди що атакує — доставити артефакт «Сяйво Лісу» в один з двох контейнерів, та завадити його дезактивації після цього. Контейнери захищає інша команда, яка повинна завадити доставці артефакту, чи вчасно дезактивувати доставлений артефакт. Обидві команди здатні перемогти в раунді просто знищивши всіх супротивників. Команди грають короткі три раунди в одній з ролей (нападник чи захисник) і потім міняються місцями — допоки одна з команд не здобуде перемогу в п'яти раундах.
 • Для режиму доступні: спеціальна локація «Покинута база»; дві варіації локації «Радіолокаційна база „Восток“»; варіація локації «Школа».
 • Пейнтбол - командний бій, в якому всі гравці озброєні тільки пейнтбольним маркером і одягнені в однакове спорядження, без впливу вмінь.
  Для режиму доступні варіації локацій: «Тараканівський форт», «Школа», «Радіолокаційна база „Восток“».

PvE - для нових гравців існує навчальна місія, що дозволить ознайомитись з основами гри. Цьому також сприяє режим «Тренування з ботами» — в якому можна обирати певні режими гри, локації і погоду. З оновленням 0.50, в гру була додана командна сюжетна місія (CO-OP)[9]:

 • Персонажі Чорного ринку і Поселення «Край» (концепт-арт)
  Небезпечне знання - місія розрахована на проходження загоном з трьох персонажів (можна проходити й одному, чи удвох), і для успішного її завершення необхідно виконати ряд завдань. Хоча б один гравець повинен досягнути кожної з декількох ключових точок: в цьому випадку інші учасники загону відроджуються і йдуть далі. У випадку смерті всіх бійців загону, місія рахується проваленою. За успішне проходження, учасники загону отримують нагороду, за кожен сховок знайдений під час місії. Дія відбувається на окремій локації з безліччю відкритих і закритих просторів, та розповідає про протиборство Чорного ринку й Армії відродження, а також привідкриває таємницю над секретними науковими експериментами, що призвели до появи Лісу.

Угрупування в грі[ред. | ред. код]

 • Бродяги — вцілілі що об'єднались, щоб збільшити свої шанси на виживання, та започаткували свій табір біля одного з колишніх населених пунктів[10].
 • Чорний Ринок — група подорожніх, що облаштували покинуту байкерську стоянку під власну базу[11].
 • Армія Відродження — об'єднання залишків регулярних армій різних країн центральної Європи, та східної Європи[12].
 • Поселення «Край» — угрупування що розташоване на краю безпечних територій і Лісу[13].

Ігрові локації[ред. | ред. код]

Рудня               Україна Чорнобильська зона відчуження     від альфа-тесту
Локація «Рудня» розташована в зоні відчуження, недалеко від Чорнобильської АЕС.

Рудню розшукали блукачі, що нишпорили по околицях в пошуку здобичі. Яким же було їх здивування, коли вони виявили тут не просто покинуте село, а цілий експериментальний полігон. Певна загадкова організація проводила тут біологічні дослідження й ставила досліди над тваринами. Повсюди були розкидані клітки, а на рослинах виднілись якісь дивні сліди.

За Рудню люто б'ються різні угрупування — на полігоні збереглись великі запаси медикаментів, життєво необхідних для кожного хто вижив в світі зеленого апокаліпсису[14].
Школа               Україна*                    від альфа-тесту
Зі школою пов'язана трагічна історія. Група біженців з міста що гинуло, забарикадувалась на верхньому поверсі, намагаючись спастись від мутаційних тварин й птахів, що атакували все живе. Тиждень тривала облога — люди намагались вижити на голодній пайці, економлячи кожен грам хліба й рахуючи патрони. Харчі закінчувались, вони відправили людей на пошуки їжі, але ні один з них не повернувся.

Одного ранку їх розбудив жахливий гул — коренева система дерев ламала бетонні плити у дворі школи. Коріння тягнулось до місць, де люди тримали оборону, руйнуючи стіни і відкриваючи проходи до них. Зграї змінених тварин вривались в проломи, захиститись від них не було ніякої можливості — не вижив ніхто…

П'ять років по тому розвідка виявила цю школу, ґрунтовно зарослу мутаційними рослинами. Як з'ясувалося, тут з'явились рідкісні аномалії, з артефактів яких можна було створювати медичні препарати, що підіймали на ноги напівживих людей[15].
РЛС «Восток»            Казахстан* Урал                 від альфа-тесту
Радіолокаційна база «Восток» — засекречена армійська база, одна з багатьох, що розташовані за Уралом наземних станцій, які відслідковували запуск і переміщення балістичних ракет в верхніх шарах атмосфери. За декілька днів до катастрофи на неї доставили ємності з дивною, чорною, маслянистою рідиною — тільки командування знало, як і для чого її будуть використовувати.

Згодом зв'язок зі штабом було втрачено. Гарнізон вів жорстокі бої, намагаючись захистити базу. Техніки переналаштували антену, а згодом зловили повідомлення від Армії Відродження, в якому вона закликала до відступу на південь, для перегрупування сил.

Пройшло три місяці. Сили захисників танули. Боєприпаси закінчувались. Зрозумівши, що допомоги чекати немає звідки, бійці зібрали залишки сил і вдіяли відчайдушну спробу прориву на південь, через ліси[16].
Хімзавод              Україна*                    від альфа-тесту
Хімічний завод декілька десятиліть займався виробництвом мінеральних добрив для потреб сільського господарства, і по іронії долі, саме цей завод був вибраний промисловою базою для виробництва гербіциду, призваного зупинити розповсюдження Лісу.

Помста природи була безжалісною. Хмара спор накрила комплекс непроникною пеленою, знищивши майже весь персонал. Відсутність обслуговування призвела до витоку хімікатів й зараження місцевості.

Пройшли роки, заражені місця вкрилися густим мохом. Але не варто піддаватись ілюзії — хімзавод все ще смертельно небезпечний для кожного, хто вирішить дослідити його таємниці[17].
Тараканівський форт        Україна Тараканів               від закритого бета-тесту

Тараканівський форт — система оборонних укріплень, побудованих в дев'ятнадцятому столітті.
По іронії долі, форту не довелось брати участь в основних подіях ні першої, ні другої світових воєн.
Довгий час він використовувався не по призначенню, і повільно руйнувався під ударами часу.

Все змінилось після катастрофи. Група колишніх вчених вподобала прихований від сторонніх очей форт, розташований біля самого краю Лісу.
З часом до них приєднались й інші уцілілі. На місці закинутого форту росло і процвітало поселення.
Віра у всемогутні сили природи і символізм зайняли важливе місце в житті тамтешніх поселенців, тому на території фортеці був споруджений дивний вівтар в оточенні тотемів, а стіни прикрасили особливі ритуальні знаки.

По незрозумілим причинам Ліс не нападав на жителів, а споруда гарантувала хороший захист від кочівних банд.
За своє розташування — на кордоні Лісу і безпечних територій, форт отримав іншу назву — поселення «Край», яке з часом розповсюдилось і на всіх жителів форту
[18].
мамаїв курган             меморіальний комплекс         від 0.21a
За свою історію людство пережило немало потрясінь. Але, ні природні катаклізми, ні епідемії хвороб не несли людству такої загрози, як сама людина. Світові війни назавжди залишаться темною плямою в нашій історії. І тим більше значимим є героїзм людей, що змогли ціною над-зусиль, зупинити смертельну загрозу. Під час епідемії регіон став оперативним центром Армії Відродження. Саме тут збирались залишки регулярних армій країн центральної, та східної Європи, щоб перегрупуватись і виступити єдиним фронтом проти спільної загрози. Курган знов став місцем жорстоких боїв. На цей раз між людиною і Лісом. Декілька місяців тяжких боїв до невпізнаваного змінили вигляд кургану[19].
лабораторія «вектор»          днц вб «вектор»            від 0.24а
днц вб «вектор» — науковий вірусологічний і біотехнологічний центр.

«вектор» створювався як спеціалізований науковий центр по вивченню вірусів і бактерій. Дослідження проводились в двох напрямках — пошук ефективних ліків і засобів захисту, а також створення і виробництво біологічної зброї.

Закономірно, що саме ця лабораторія одною з перших відчула на собі помсту природи. Вже в перші місяці появи Лісу зв'язок з лабораторією був втрачений, а весь персонал опинився заблокованим на території комплексу. Уряд здійснив спробу евакуації персоналу в найближче місто, але, рятувальна експедиція навіть не змогла наблизитись до лабораторії. Тим часом проблеми накопичувались: місто опинилося в оточенні Лісу, і про плани порятунку лабораторії довелось забути.

Протягом довгих років тривала оборона міста. Люті атаки змінювались періодами спокою, і тоді, з дахів будинків, вцілілі могли спостерігати яскраві спалахи блискавок в небі над лабораторією.

Пройшло п'ять років після епідемії. Ліс відступив. В пошуках харчів група вцілілих натрапила на покинутий лабораторний комплекс. Перед ними повстала катастрофічна картина. Здавалось, що лабораторія, немов велетенський магніт, притягнула до себе всю руйнівну міць природи, прийняла весь удар на себе, і тим самим врятувала місто від неминучої погибелі[20].
Кельнський міст          Німеччина Кельн                 від 0.24а
Зароджений в сибіру, Ліс швидко почав завойовувати нові території і невпинно поширювався по всьому світу. Він впевнено рухався зі сходу на захід, поглинаючи залишки цивілізації. Незважаючи на всі зусилля, держави не зуміли впоратись з Лісом і невдовзі пали під його натиском. Лише природні перепони могли призупинити розповсюдження Лісу.

Однією з таких перепон стала річка Рейн, що поділяє західну Європу від Альп до Північного моря. Якийсь час об'єднаним силам Європи вдавалось стримувати Ліс. Більшість мостів через Рейн були зруйновані. У великих містах було прийнято рішення зберегти по одному мосту, щоб дати можливість вцілілим перейти на безпечну територію.

Потужні оборонні споруди з успіхом виконували свою функцію, та в кожній обороні рано чи пізно з'являється прогалина. Так сталось і з Рейнським рубежем. Ліс знайшов спосіб подолати його, повністю захопивши Європу. Опинившись в оточенні, захисники Кельнського мосту продовжували оборону, тим самим перетворивши міст в притулок для сотень вцілілих.

Боротьба за життя тривала декілька років. За цей час на мосту виросло ціле місто. Та сили захисників виснажувались, і всім було очевидно, що Ліс зуміє захопити й цей куточок. На жаль, подальша доля поселенців овіяна мороком. З невідомих причин мешканці покинули Кельнський міст, залишивши притулок на поталу природі[21].
Лондон               Велика Британія Сент-Мері Екс 30            від 0.29
Допоки Ліс шаленими темпами завойовував нові території, острів Велика Британія залишався у відносній безпеці завдяки віддаленості від материка. Та все ж, ризик занесення спор і насіння Лісу з великої землі і надалі залишався високим. Тому всі зусилля були кинуті на запобігання подібному сценарію. Влада почала відстріл перелітних птахів і мігруючих тварин, а також погодила заходи по активному впливу на атмосферу з метою викликати дощі за межами острову.

Після катастрофи в Лондоні знайшли притулок численні компанії з материку, яким довелось залишити старі офіси й тікати від Лісу. В одному з хмарочосів столиці влаштувала штаб-квартиру комерційна організація. Саме вона відповідальна за створення гербіциду, що використовувався для боротьби з Лісом. Водночас компанія займалась вивченням Лісу і розробляла плани по отриманню вигоди з ситуації що склалась.

На жаль, при реалізації захисних заходів влада не прийняла до уваги можливі побічні наслідки. Вони не змусили на себе довго очікувати: через знищення тварин екосистема острову була порушена. Комахи що наплодились, в короткий термін винищили більшу частину рослинності, а засуха що настала опісля, остаточно знищила місцеву флору й перетворила Англію з Туманного Альбіону в Пустельний.

Але на цьому негаразди острова не скінчились. Різниця температур над поверхнею острова і Атлантичним океаном призвела до виникнення потужних циклонів. В один з квітневих днів 2021 року Лондон попав під удар руйнівного урагану, і місто не витримало натиску лютої стихії. За декілька годин колишня столиця була фактично похована під тоннами піску, який приніс вітер. Про те, що тут колись був мегаполіс, нагадують лишень руїни багатоповерхівок, понівечені конструкції і іржаві залишки машин, навічно застиглих рядами в свій останні час-пік[22].
Градирня ЧАЕС           Україна Чорнобильська зона відчуження     від 0.54 (доступна тільки в режимі «Бійня»)
Локація «Градирня ЧАЕС», як і локація «Рудня», розташовані в зоні відчуження, недалеко від Чорнобильської АЕС[23].
Покинута база           Світ                    від 0.58c (доступна тільки в режимі «Знайти та знищити»)
Таємнича локація, місцезнаходження якої достеменно невідоме[24].
РЛС «Дуга»             Україна Чорнобильська зона відчуження     від 0.61
Радіолокаційна станція «Дуга» — чергова локація що розташована в Чорнобильській зоні відчуження[25].

Зброя в грі[ред. | ред. код]

В грі представлено 79 моделей реально існуючої зброї (+117 модифікацій). З них: 12 пістолетів (+13 модифікацій); 13 пістолетів-кулеметів (+22 модифікації); 24 штурмові гвинтівки (+39 модифікацій); 5 кулеметів (+5 модифікацій); 11 дробовиків (+19 модифікацій); 6 карабінів (+9 модифікацій); 8 снайперських гвинтівок (+11 модифікацій).

Зброя, як і спорядження в грі, поділяються на 5 рівнів, та можуть відноситись до одного з угрупувань. Більшість моделей має декілька модифікацій, що в основному відрізняються зовнішнім виглядом. Кожна зброя, а також спорядження, мають 3 рівня вдосконалення — модифікатори, що дозволяють покращити певні характеристики. На вдосконалення витрачається особливий ігровий ресурс — деталі(чи золото). Чим вищий рівень предмету, тим вища вартість; самі ж деталі можна отримати після матчу, тощо. Також на зброю можна встановлювати модулі — різноманітні приціли, приклади, глушники, ручки, тощо. Вони надають нові ігрові можливості, та водночас покращують одні характеристики зброї, та переважно погіршують інші. Модулі випадковим чином випадають після перемоги в PVP матчі, тощо; та при встановленні мають прив'язку, з можливістю переносу на інший взірець за золото. Кожну модель зброї, що є в гравця, чи ігровому магазині, можна випробувати на спеціальній локації «Тир».

Зброю можна придбати за один з видів ігрової валюти: American Silver Eagle, obverse, 2004.jpg — срібло (отримується після матчу, за виконання завдань, продаж предметів, тощо); Alex K Pylyp Orlyk.svg — жетони (видаються за проходження сезону ліги); Coin of Ukraine Gold gate R.jpg — золото (можливо придбати за реальні гроші, тощо). Модифіковану зброю можливо отримати: за щоденні задачі чи матчі; в пошуку скарбів; заробляючи жетони в сезоні ліги; бравши/беручи участь в святкових подіях; купуючи за золото в преміум магазині; придбавши Steam Pack.

Фабула[ред. | ред. код]

У 2020 році людство цілком втратило контроль над власними творіннями. Відбулись екологічні катастрофи, вибухи АЕС, хімічних заводів, масштабне забруднення великих територій. Цивілізація занепала, а дика природа поступово займає колишні людські володіння. Експансія Лісу і Велика пандемія раз і назавжди змінила карту земної кулі в світі Survarium.

2026 рік, непрохідний Ліс з усіх боків наступає на міста, очманілі тварини і птахи нападають на виробничі комплекси, військові споруди, склади та електростанції. Міста відрізані одне від одного, немає води, електрики, газу, зв'язок не працює. Держави розпадаються, анархія охоплює світ. Тепер сила вирішує, кому вижити. Тим часом, нові види рослин і тварин цілеспрямовано знищують людську цивілізацію. Дивні рослини і гриби проростають через бетон і залізо. Вчені всього світу безуспішно намагаються впоратися з аномалією, що розповзається по Землі з жахливою швидкістю[26][27].

Розробка та підтримка[ред. | ред. код]

Системні вимоги
Мінімальні Рекомендовані
Microsoft Windows
Операційна система Windows 7 (Service Pack 1),
Windows 8.1 (64 bit)
Windows 10 (64 bit)
Центральний процесор Intel Core i3, AMD Phenom II X4 / AMD FX / AMD Ryzen
Обсяг оперативної пам'яті 4 Гб 6 Гб
Обсяг вінчестеру НЖМД 16 Гб (32 Гб під час встановлення)
Носій інформації Цифрова дистрибуція (Steam)
Графічний процесор GeForce: GTX 650 / GT 1030, Radeon: R7 250X

DirectX: 10
GeForce: GTX 960 / GTX 1050-Ti, Radeon: R9 280X / RX 460

DirectX: 11


Мережа Від 64 кбіт/с. Затримка до 200 мс 256 кбіт/с
Пристрої введення клавіатура, миша

25 квітня 2012 року колишні співробітники GSC Game World, що працювали над S.T.A.L.K.E.R. 2, оголосили про створення нової компанії Vostok Games, та анонсували свій новий проект — безкоштовний багатокористувацький онлайн-шутер від першої особи Survarium. Також було відкрито офіційний сайт [Архівовано 4 червня 2017 у Wayback Machine.] компанії і випущено перший «Щоденник розробників» — відеоролик, в якому розробники розповідають про неочікуване припинення розробки S.T.A.L.K.E.R. 2, зародження концепту Survarium і нові виклики, що постали перед ними[2][28].

15 травня 2012 року розробники дали відповіді у формі FAQ на найбільш часто задавані і актуальні питання від гравців та преси[29]. Також з'являється серія інтерв'ю, що знайомить публіку з персонами розробників.

7 липня 2012 року були опубліковані перші скріншоти гри, де було продемонстровано ігрову локацію «Рудня». За задумом розробників, ця локація розташована в зоні відчуження, недалеко від Чорнобильської АЕС[30]. Також виходить «Щоденник розробників #2» — де розкриваються передісторія сюжету, можливості розвитку персонажа, взаємодію з угрупуваннями і заплановані режими гри[31]. Загалом, до серпня 2014 року, було випущено дев'ять «Щоденників розробників» — що висвітлюють подробиці багатьох аспектів гри.

25 грудня 2012 року запущено офіційний портал [Архівовано 3 червня 2017 у Wayback Machine.] гри Survarium[32].

4 квітня 2013 року стартувала реєстрація на альфа-тестування гри та відкрито офіційний форум[3][33].

20 грудня 2013 року почався закритий бета-тест. Також в гру було додано українську і англійську локалізації[4].

30 червня 2014 року гра перейшла в стадію відкритого бета-тестування, з якого так і не вийшла[34].

2 квітня 2015 року гра стала доступною в «Steam»[35].

7 серпня 2015 року, з оновленням 0.30, в гру було додано режим «Останній герой». А через 8 місяців, 5 квітня 2016, з оновленням 0.41, цей режим було прибрано з гри. Він позиціонувався як: перший в Survarium, де воюють не команди, а окремі гравці. Кожний боровся сам за себе, а слабкі гравці вибували з бою достроково. Для перемоги потрібно було набирати якнайбільше балів, вбиваючи інших персонажів і забираючи частину їх балів[36].

11 травня 2016 року, з оновленням 0.42, в гру було додано режим «Полювання за артефактом». А через 2 роки і 11 місяців, 2 квітня 2019, з оновленням 0.58c, цей режим було прибрано з основних в грі (режим доступний в «Користувацькому матчі»). У ньому команди змагалися за рідкісний артефакт «Сяйво Лісу», який періодично з'являвся в випадковому місці локації. Переможцем ставала команда, що доставить на свою базу 5 артефактів, чи доставить більше артефактів за час матчу. У разі рівної кількості артефактів у обох команд, після закінчення відведеного часу, запускався додатковий раунд — де за обмежений час потрібно принести артефакт, чи знищити більшу кількість супротивників, які уже не відроджуються[37].

24 жовтня 2017 року, з оновленням 0.50, в гру додано першу CO-OP місію «Небезпечне знання»[9].

29 грудня 2017 року, з оновленням 0.51, в гру додано спеціальну новорічну подію, з новим режимом гри «Перегони озброєнь». Який після новорічних свят було вимкнено (режим повертався на новорічні свята). В цьому режимі: «кожен сам за себе». На окремій локації «ТЦ „Олів'є“», потрібно було вбивати супротивників, щоб отримати наступну зброю зі списку. Перемагав гравець, який першим здійснив вбивство останнім видом зброї (бурулькою), в ближньому бою[38].

20 квітня 2018 року, з оновленням 0.52, в гру додано спеціальну весняну подію, з новим режимом гри «Знайти та знищити». Ця ігрова подія тривала з 20 по 30 квітня. На окремій локації «Покинута база», десять гравців ділились на дві рівні команди супротивників. Метою однієї з команд було доставити спеціальний артефакт на базу — яку захищає інша команда, яка відповідно повинна завадити це зробити, чи вчасно дезактивувати доставлений артефакт; або знищити усіх супротивників. Команди грають короткі три раунди в одній з ролей(нападник чи захисник) і потім міняються місцями — допоки одна з команд не здобуде перемогу в п'яти раундах[39].

31 жовтня 2018 року, з оновленням 0.55, в гру введено єдиний рівень підбору матчів. Відтепер гравці відбираються для матчу за особистим рейтингом (Ело), а не по рівню спорядження і зброї.
Спеціальна подія на честь Геловіну тривала з 31 жовтня по 12 листопада. Під режим гри «Знайти та знищити», з попередньої весняної події, було адаптовано локацію «Школа» — правила залишились незмінними[40].

24 грудня 2018 року, з оновленням 0.56a1, стартувала новорічна подія «Перегони угрупувань», що тривала до 14 січня 2019 року. Щоб отримати спеціальні винагороди, потрібно було заробляти репутацію для улюбленого угруповання, борючись в PvP-матчах в певний час. Розклад боїв, та рейтинг угрупувань знаходились на сайті гри.
Також з оновленням 0.56 була введена система престиж-рівнів для угрупувань. При досягненні в угрупуванні 5-того рівня, за кожні наступні 150 тисяч балів репутації гравець отримує черговий престиж-рівень, що також дає один бал в системі умінь[41][42].

2 квітня 2019 року, з оновленням 0.58c, в гру було додано режим «Знайти та знищити»[43].

26 листопада 2020 року, з оновленням 0.65b, з'явилась можливість створювати «Користувацький матч» — тренувальний чи клановий бій з обраними умовами поєдинку[44].

17 лютого 2021 року, з оновленням 0.66a, в гру було додано режим «Пейнтбол» — командний бій, в якому всі гравці озброєні тільки пейнтбольним маркером і одягнені в однакове спорядження, без впливу вмінь[45].

20 січня 2022 року, з оновленням 0.69c, режим «Пейнтбол» було тимчасово замінено на режим «Перегони озброєнь»[46].

7 лютого 2022 року, розробники оголосили про відімкнення серверів гри в кінці травня і закриття гри[5].

22 лютого 2022 року, вийшло оновлення 0.69d — останнє для гри[47].

31 травня 2022 року, о 23:59, ігрові сервери було вимкнено[48]. Гра перестала бути доступною в «Steam». Офіційний портал гри також став недоступним.

Розробники засудили російське вторгнення в Україну[49].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Survarium системні вимоги (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 6 червня 2017. Процитовано 2 червня 2017. 
 2. а б в Анонс Survarium (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 15 червня 2017. 
 3. а б Альфа-тест (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 15 червня 2017. 
 4. а б Закритий бета-тест (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 15 червня 2017. 
 5. а б Закриття гри (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 7 лютого 2022. Процитовано 17 червня 2022. 
 6. Геймплей (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 15 червня 2017. Процитовано 15 червня 2017. 
 7. Плани щодо локалізації гри і оф. ресурсів українською (фрагмент відео інтерв'ю). PlayUA. 
 8. Режими гри (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 12 січня 2018. Процитовано 12 січня 2018. 
 9. а б Перша CO-OP місія (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 16 грудня 2017. Процитовано 16 грудня 2017. 
 10. Угрупування Бродяги (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 17 жовтня 2017. Процитовано 17 жовтня 2017. 
 11. Угрупування Чорний Ринок (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 17 жовтня 2017. Процитовано 17 жовтня 2017. 
 12. Угрупування Армія Відродження (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 17 жовтня 2017. Процитовано 17 жовтня 2017. 
 13. Угрупування Поселення «Край» (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 17 жовтня 2017. Процитовано 17 жовтня 2017. 
 14. Локація Рудня (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 15. Локація Школа (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 16. Локація РЛС «Восток» (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 17. Локація Хімзавод (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 18. Локація Тараканівський форт (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 19. Локація Мамаїв курган (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 20. Локація Лабораторія «Вектор» (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 21. Локація Кельнський міст (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 22. Локація Лондон (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 23. Локація Градирня ЧАЕС (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 13 січня 2019. Процитовано 13 січня 2019. 
 24. Локація Покинута база (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 3 квітня 2019. Процитовано 3 квітня 2019. 
 25. Локація РЛС «Дуга» (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 15 січня 2020. Процитовано 15 січня 2020. 
 26. Сюжет гри (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 3 вересня 2017. 
 27. Локації гри (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 9 жовтня 2017. Процитовано 8 жовтня 2017. 
 28. Щоденник розробників 1 (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 21 червня 2017. 
 29. FAQ (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 19 травня 2017. Процитовано 21 червня 2017. 
 30. Перші скріншоти гри (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 21 червня 2017. 
 31. Щоденник розробників 2 (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 7 серпня 2017. 
 32. Запуск порталу гри (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 7 серпня 2017. 
 33. Запуск форуму гри (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 7 серпня 2017. 
 34. Відкритий бета-тест (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 15 червня 2017. 
 35. Гра в Steam (англійською). vostokgames.com. Архів оригіналу за 7 серпня 2017. Процитовано 7 серпня 2017. 
 36. Оновлення 0.30 (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 23 грудня 2017. Процитовано 12 січня 2018. 
 37. Оновлення 0.42 (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 2 липня 2019. Процитовано 2 липня 2019. 
 38. Оновлення 0.51 (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 12 січня 2018. Процитовано 12 січня 2018. 
 39. Свято весни (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 25 січня 2019. Процитовано 31 травня 2018. 
 40. Оновлення 0.55 (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 25 січня 2019. Процитовано 24 січня 2019. 
 41. Перегони угрупувань (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 25 січня 2019. Процитовано 24 січня 2019. 
 42. Оновлення 0.56 (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 25 січня 2019. Процитовано 24 січня 2019. 
 43. Оновлення 0.58c (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 3 квітня 2019. Процитовано 3 квітня 2019. 
 44. Оновлення 0.65b (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 13 квітня 2021. Процитовано 11 березня 2021. 
 45. Оновлення 0.66a (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 5 березня 2021. Процитовано 11 березня 2021. 
 46. Оновлення 0.69c (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 20 січня 2022. Процитовано 17 червня 2022. 
 47. Оновлення 0.69d (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 22 лютого 2022. Процитовано 17 червня 2022. 
 48. Вимкнення серверів (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 25 травня 2022. Процитовано 17 червня 2022. 
 49. Засудження вторгнення (англійською). survarium.com. Архів оригіналу за 4 березня 2022. Процитовано 17 червня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]