Росішний (заказник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Росішний
Вигляд на заказник з гори Стій
Вигляд на заказник з гори Стій
Розташування: Україна Україна
Закарпатська область,
Воловецький район,
на північний схід від с. Вовчого
Найближче місто: Воловець, Свалява
Площа: 461 га
Заснований: 1974 року
Країна Flag of Ukraine.svg Україна

CMNS: Росішний на Вікісховищі

Росі́шний — лісовий заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Воловецького району Закарпатської області, на північний схід від села Вовчого.

Площа 461 га, створений у 1974 році.

Заказник розташований у південно-західній частині гірського масиву Полонина Боржава, на західних схилах гори Стій. Охороняється ділянка корінних фітоценозів пралісового характеру. Тут простежуються смуги лісів двох типів — букових та буково-ялицевих. Основну площу займають бучини, що утворюють верхню межу лісу, знижену до 1080–1200 м через випас худоби на полонині. На кам'янистих схилах сформовані яворові субучини, а у середній частині схилів на багатіших ґрунтах — буково-ялицеві праліси.

У заказнику зростають рідкісні види рослин, занесені до Червоної книги України — підсніжник білосніжний, лілія лісова, шафран Гейфеля, зозулині сльози яйцеподібні, любка дволиста.

Тваринний світ характерний для лісової зони Карпат: олень благородний, сарна європейська, ведмідь бурий, свиня дика, лисиця руда, куниця лісова і куниця кам'яна, горностай, багато видів птахів.

Заказник має лісогосподарське та ґрунтозахисне значення. Тут не вирубують ліс і не руйнують ландшафт важкою технікою.

Джерела[ред. | ред. код]