Брадульський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Брадульський заказник
Гора Попадя, на південних схилах якої розташований заказник (видно вирубані ділянки в заповідній зоні)
Гора Попадя, на південних схилах якої розташований заказник (видно вирубані ділянки в заповідній зоні)
48°32′52″ пн. ш. 23°54′02″ сх. д. / 48.54778° пн. ш. 23.90056° сх. д. / 48.54778; 23.90056Координати: 48°32′52″ пн. ш. 23°54′02″ сх. д. / 48.54778° пн. ш. 23.90056° сх. д. / 48.54778; 23.90056
Розташування: Україна Україна
Закарпатська область,
Тячівський район,
на північ від с. Німецька Мокра
Найближче місто: Тячів
Площа: 1026 га
Заснований: 1974 р.
Керівна
організація:
Мокрянське лісомисливське господарство
Брадульський заказник. Карта розташування: Закарпатська область
Брадульський заказник
Брадульський заказник

Браду́льський зака́зник — ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований на півночі Тячівського району Закарпатської області на північ від села Німецька Мокра у верхів'ях річки Мокрянки.

Площа становить 1 026 га, створений 1974 року. Перебував у віданні Усть-Чорнянського лісокомбінату, на даний момент ― ДП «Мокрянське ЛМГ»

Охороняється територія на скелястих південно-східних та південних схилах гори Попаді (та її відрогів), що у Ґорґанах, на висоті 1000–1740 м. Рельєф дуже розчленований. Лісом вкрито 926 га площі (90%), решта — полонини. На межі з полониною — криволісся сосни гірської. Переважають різновікові ялинові ліси з домішкою бука і явора. В підліску — бузина, горобина, вовчі ягоди звичайні. У трав'яному покриві є жовтець карпатський, листовик сколопендровий, а також зозулині сльози яйцеподібні та лілія лісова, занесені до Червоної книги України.

Встановлення межового знака працівниками Брадульського лісництва

Численні представники лісової фауни: олень благородний, сарна європейська, свиня дика, ведмідь бурий, куниця лісова і кам'яна, лисиця звичайна, кіт лісовий, рись, 4 види тритонів. Трапляються полоз лісовий, глушець, сова бородата, сова сіра, дятли, канюк звичайний, що занесені до Червоної книги України

Заказник має велике значення для збереження і вивчення гірського ландшафту з лісовою рослинністю та скельними утворами.

Догляд[ред.ред. код]

Інформаційний стенд заказника

У 2017 р. лісівниками Брадульського лісництва ДП «Мокрянське ЛМГ» спільно з громадською організацією «Туристичне товариство «Карпатські стежки» було встановлено інформаційний стенд з картосхемою та правилами поведінки. Також було встановлено межові знаки по периметру заказника.

Крім того, волонтери організації прочистили від вітровалів траверсуючу г. Попадя стежку, яка ймовірно збудована для військових цілей за часів І Світової війни. Лісівниками Брадульського лісництва здійснені заходи по прочистці інших стежок в заказнику.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]