Українці Республіки Корея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Українці Республіки Корея — особи з українським громадянством або національністю, які перебувають на території Республіки Корея. Задля збереження рідної мови та культури існують ініціативні групи, що частково співпрацюють з Посольством України в Республіці Корея.

Історія[ред. | ред. код]

З огляду на віддаленість Корейського півострова від України які-небудь зв'язки між ними були повністю відсутніми. За деякими відомостями, першими українцями, що потрапили на територію сучасної Кореї, були військові моряки, що врятувалися після поразки російського імператорського флоту у битві при Цусімі 1905 року. Також ймовірно деякі українці перебралися до Кореї після завершення громадянської війни у Росії та встановлення влади більшовиків на Далекому Сході у 1922 році й ліквідації усіх державних формувань українців. Звідси, напевне, переважно більшість перебралася до Китаю та Японії.

У 1950-х роках серед військ США, що перебували на території Республіки Корея (відома також як Південна Корея), були й українців. Відомим українцем — військовослужбовцем США, що у 1968 році перебував в Кореї, був Віктор Китастий. Проте цільної та постійної української громади не виникло.

Процес міграції українців до цієї країни розпочався з розпадом Радянського Союзу та постанням незалежної України, коли з'явилося більше можливостей для подорожей. Українська громада переважно формувалася з осіб, що мали тимчасову роботу (2-3 роки) в республіці, вчилися або залишилися на тривалий термін. Окрема категорія — україно-корейські подружжя.

Станом на 2016 рік в Республіці Корея постійно проживає або тимчасово перебуває 2 485 громадян України, зокрема 230 громадян перебувають на консульському обліку в Посольстві України. Більшість мешкає у великих містах, насамперед Сеулі.

Громадські організації[ред. | ред. код]

У Республіці Корея відсутні громадські об'єднання чи організації закордонних українців, а також особи, які отримали статус закордонного українця. Втім революційні події 2013—2014 років в Україні та Російська агресія в Криму та на Донбасі згуртували громаду, яка утворила інтернет-спільноту в FACEBOOK — «Українці в Кореї». Ініціативна група у 2014 році під стінами посольства Російської Федерації у Сеулі провела акцію протесту проти агресії Росії у Криму.

Джерела[ред. | ред. код]