Українці Венесуели

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Україна Венесуельські українці Венесуела
Ucraniano-Venezolano
Кількість11,000[1]
АреалКаракас та інші міста
Близькі доУкраїнська діаспора,
Українці Бразилії, Українці Аргентини
МоваУкраїнська, іспанська
РелігіяПереважно православ'я, а також католицтво
Український ансамбль "Барвінок" з Валенсії, Венесуела. 1992 рік.

Украї́нці у Венесуе́лі, венесуельські українціукраїнська діаспора у Венесуелі. Вона виросла після 1945 року з другою хвилею політичних емігрантів. У другій половині 1940 - поч. 1950 років, українці розселилися в різних країнах, створюючи нові українські поселення в Австралії і Венесуелі.

Перший транспорт українських емігрантів прибув до Венесуели у 1947 році американским кораблем "Генерал Стургер". Всього ця перша хвиля новоприбулих з Європи нараховувала 3400 українців, 865 родин і також самотніх осіб.

Активні громади діяли в містах Каракас, Валенсія, Маракайбо, Карабобо, Баркісімето, Меріда, Маракай та Яракуй.Українці розвивали релігійні громади у Венесуелі, і започаткували православну церкву Св. Володимира у Валенсії, православну церкву Св. Сергія в Баркісімето, православну церкву Св. Покрови в Каракас, греко-католицьку церкву на Кальварії в Каракас. Молодь долучилася до Спілки Української Молоді з осередками у містах Каракас і Валенсія.

У 1949 році було засноване товариство Об’єднання українських жінок Венесуелі.Вони організовував національні фестивалі, дитячі та розважальні заходи. Завідували двома дитячими садками та суботньою школою, збирала кошти на будівництво Українського Народного Дому. Її головами були Г. Коваль, Є. Бережна, Є. Слюсар, О. Бошко, С. Припхан, Л. Починок та М. Мазняк. З кінця 1940-их років діяло спортивне товариство "Чорноморці" в яке входив футбольний клуб. Виходили українські програми на державному радіо Венесуели в Каракасі з 21 жовтня 1951 року, кожної неділі по пів години, керівником передач був професор Петро Макаренко. В 1953 році в Каракасі була заснована читальня товариства "Просвіта" з активним членством яке досягало 80 осіб, читальня налічувала понад 1300 книг, журналів та газет, головою читальні був колишній старшина УПА Олександр Дейнека.

На 1968 рік у Венесуелі українські поселенці належали до такого віросповідання: 58 % греко-католики, 38 % православні, 4% інші.

Українці в 1988 році у всіх громадах Венесуели активно долучилися до святкування Тисячоліття Хрещення України.

Також працював найдовше то кінця 2010-их гурт українського фольклорного танцю "Барвінок" який вигравав премії на фестивалях і конкурсах у Венесуелі та за її межами.

У Венесуелі проживає близько 11 000 українців.[1]

Топоніми

[ред. | ред. код]

У Каракасі існує вулиця Україна (раніше існувало дві вулиці з такою назвою)[2].

Відомі люди

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. а б (англ.) Українці Венесуели [Ukrainian of Venezuela]. Процитовано 22 жовтня 2012.
  2. Українці у Венесуелі. — Чикаго-Каракас, 1988. — 315 с.
  3. (англ.) Найбільша кількість перемог поспіль у конкурсу Міс Всесвіт [Архівовано 5 жовтня 2011 у Wayback Machine.].
  4. (ісп.) Norma Jiménez Montealegre (23 серпня 2009). Stefanía Fernández gana el Miss Universo y Venezuela repite. El Universal. Каракас, Венесуела. Архів оригіналу за 27 серпня 2009. Процитовано 24 серпня 2009.