Укргідроенерго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок ВАТ Укргідроенерго

ВАТ «Укргідроене́рго» — українське відкрите акціонерне товариство, до складу якого входять ГЕС каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро та Дністровська ГЕС.

  1. Київська (м. Вишгород),
  2. Канівська (м. Канів),
  3. Кременчуцька (м. Світловодськ),
  4. Дніпродзержинська (м. Дніпродзержинськ),
  5. Дніпровська (м. Запоріжжя),
  6. Каховська (м. Нова Каховка).

Адреса: 07300, м. Вишгород, Київська область, Україна.

Голова правління — Семен Ізраїльович Поташник.

Діяльність[ред.ред. код]

Основні показники ГЕС Укргідроенерго, 2005

1994 року були створені: державна компанія «Дніпрогідроенерго», до складу якої ввійшли всі ГЕС Дніпровського каскаду, та державна компанія «Дністрогідроенерго» (Дністровська ГЕС).

2004 року для підвищення соціальної й економічної вагомості гідроенергетики, її впливу на якість виробленої електроенергії і надійность роботи енергосистеми, Державна акціонерна гідроенергогенеруюча компанії «Дніпрогідроенерго» та Державна акціонерна енергетична компанія «Дністрогідроенерго» реорганізовані шляхом їх злиття, та створене на їх базі ВАТ «Укргідроенерго».

Українська Гідроенергетика — це гідроелектростанції Дніпровського каскаду: Київська (м. Вишгород), Канівська (м. Канів), Кременчуцька (м. Кременчук), Дніпродзержинська (м. Дніпродзержинськ), Дніпровська (м. Запоріжжя), Каховська (м. Нова Каховка) гідроелектростанції, Київська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС) та Дністровська ГЕС. Загальна встановлена потужність великих ГЕС України на сьогодні — 4 700 МВт. Гідроенергетичні ресурси України становлять близько 45 млрд. КВт-год.

У складі Дністровського каскаду споруджується одна з потужних ГАЕС в Європі — Дністровська ГАЕС 2 856 МВт. Спорудження Дністровського гідровузла, до складу ского входять працюючі Дністровська ГЕС-1 i буферна Дністровська ГЕС-2, дасть можливість збільшити площу зрошуваних земель та забезпечити водопосточанням промисловість і населення регіону.

Заходи безпеки[ред.ред. код]

Постійний контроль за станом безпеки гребель водосховищ та гідроелектростанцій здійснюють Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державне агентство водних ресурсів України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український гідрометеорологічний центр. Щорічно, та при нагальній потребі вони інформують Кабінет Міністрів України, Раду національної безпеки та оборони України, профільні комітети Верховної Ради України щодо стану основних споруд ГЕС та водосховища.

Громадський контроль[ред.ред. код]

Постійний громадський моніторинг стану споруд ГЕС та водосховищ здійснює Міжнародна громадська група незалежних фахівців з питань прогнозування соціальних наслідків катастроф та надзвичайних ситуацій. Вона періодично надсилає доцільні рекомендації щодо нагальних заходів безпеки, які враховуються відповідними державними відомствами.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]