Укргідроенерго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


ПАТ «Укргідроенерго»
Публічне акціонерне товариство «Укргідроенерго»
Тип ПАТ
Форма власності публічна компанія
Засновано 1994
Штаб-квартира 07300, м. Вишгород, Київська область, Україна.
Територія діяльності Україна
Ключові особи Семен Ізраїльович Поташник, голова правління
Послуги енергопостачання, Потужність = 5725 МВт
Чистий прибуток ₴ 2,141 млн. (за 6 місяців 2015)[1]
Співробітники 9000
Структурні підрозділи 10 станцій
Сайт uge.gov.ua
Будинок ВАТ Укргідроенерго

ПрАТ «Укргідроене́рго» — українське публічне акціонерне товариство, до складу якого входять ГЕС каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро, Дністровська ГЕС, Дністровська ГАЕС.

  1. Київська ГЕС (м. Вишгород),
  2. Київська ГАЕС (м. Вишгород),
  3. Канівська ГЕС (м. Канів),
  4. Кременчуцька ГЕС (м. Світловодськ),
  5. Середньодніпровська ГЕС (м. Кам'янське),
  6. Дніпровська ГЕС (м. Запоріжжя),
  7. Каховська ГЕС (м. Нова Каховка),
  8. Дністровська ГАЕС (с. Розкопинці).
  9. Дністровська ГЕС-1 (м. Новодністровськ)
  10. Дністровська ГЕС-2 (с. Нагоряни)

Діяльність[ред.ред. код]

Основні показники ГЕС Укргідроенерго, 2005

1994 року були створені: державна компанія «Дніпрогідроенерго», до складу якої ввійшли всі ГЕС Дніпровського каскаду, та державна компанія «Дністрогідроенерго» (Дністровські ГЕС -1,2).

2004 року для підвищення соціальної й економічної вагомості гідроенергетики, її впливу на якість виробленої електроенергії і надійність роботи енергосистеми, Державна акціонерна гідроенергогенеруюча компанії «Дніпрогідроенерго» та Державна акціонерна енергетична компанія «Дністрогідроенерго» реорганізовані шляхом їх злиття, та створене на їх базі ВАТ «Укргідроенерго».

Українська Гідроенергетика — це гідроелектростанції Дніпровського каскаду: Київська (м. Вишгород), Канівська (м. Канів), Кременчуцька (м. Кременчук), Середньодніпровська (м. Кам'янське), Дніпровська (м. Запоріжжя), Каховська (м. Нова Каховка) гідроелектростанції, Київська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС) та Дністровська ГЕС. Загальна встановлена потужність великих ГЕС України на сьогодні — 5725 МВт. Гідроенергетичні ресурси України становлять близько 45 млрд. КВт-год.

У складі Дністровського каскаду споруджується одна з потужних ГАЕС в Європі — Дністровська ГАЕС 2 856 МВт. Спорудження Дністровського гідровузла, до складу якого входять працюючі Дністровська ГЕС-1 i буферна Дністровська ГЕС-2, дасть можливість збільшити площу зрошуваних земель та забезпечити водопостачанням промисловість і населення регіону.

Заходи безпеки[ред.ред. код]

Постійний контроль за станом безпеки гребель водосховищ та гідроелектростанцій здійснюють Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Державне агентство водних ресурсів України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український гідрометеорологічний центр. Щорічно, та при нагальній потребі вони інформують Кабінет Міністрів України, Раду національної безпеки і оборони України, профільні комітети Верховної Ради України щодо стану основних споруд ГЕС та водосховища.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]