Lunar Orbital Platform-Gateway

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Lunar Orbital Platform-Gateway — запланований проект НАСА щодо побудови пілотованої космічної станції на орбіті Місяця. Про проект було вперше оголошено 28 березня 2017 року.

Опис[ред. | ред. код]

Станція буде обертатися навколо Місяця на орбіті англ. Near-Rectilinear Halo Orbit[1].[2]

Заплановано, що станція буде меншою за Міжнародну космічну станцію та буде складатися з трьох модулів:

  • житлового модуля невеликого розміру,
  • пари стикувальних модулів і перехідних шлюзів,
  • дослідницького модуля.

Силова установка станції буде використовувати переважно електричну тягу для утримання станції на певній висоті та здійснення маневрів.[3]

Перший етап місії — Exploration Mission 1 (EM-1) — заплановано запустити наприкінці 2019 — на початку 2020. Перед тим вчені випробовуватимуть ракету-носій «SLS» у конфігурації «Block 1». Згодом ця ракета у конфігурації «Block 1B» можливо виведе на орбіту міжпланетну станцію Europa Clipper, мета якої — вивчення Європи, супутника Юпітера.

На другому етапі протягом 2023—2026 рр. за допомогою SLS під час місій EM-2 — EM-8 планується доставити на орбіту Місяця необхідні компоненти Deep Space Gateway, що буде здійснено за допомогою корабля Оріон.

Нова станція розглядається як можливість перевірки життєво важливих систем перед мандрівкою космонавтів до Марса. Згодом станцією будуть користуватися як проміжним пунктом для вивчення поверхні Місяця та під час більш далеких польотів — вивчення об'єктів Сонячної системи.[3][4][5][6]

НАСА заявило, що станцію зможуть використовувати не тільки державні космічні місії, але й приватні, наприклад SpaceX та Blue Origin.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]