Symantec

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


Symantec
Тип Публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь Виробництво програмного забезпечення для захисту інформації
Лістинг на біржі NASDAQ: SYMC
Попередник(и) Veritas Software[d], Delrina[d] і Quarterdeck Office Systems[d]
Засновано 1982
Засновник(и) Gary Hendrix[d]
Штаб-квартира Купертіно, Каліфорнія, США
Виторг $5,9 млрд (2010)[1]
Операційний прибуток (EBIT) $933 млн (2010)[1]
Чистий прибуток $714 млн (2010)[1]
Співробітники 18 500 осіб (2012)[2]
Сайт symantec.com

CMNS: Symantec на Вікісховищі

Symantec — американська компанія з виробництва програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки, зокрема антивірусів. Розташована в Купертіно, Каліфорнія. Є одним зі світових лідерів в галузі виробництва програмного забезпечення для ПК.[3]

Історія[ред.ред. код]

Компанія Symantec була заснована в 1982 році[4] Гарі Хендріксом за рахунок коштів, виділених за грантом Національного наукового фонду США. Спочатку компанія була зосереджена на проектах, пов'язаних зі створення штучного інтелекту. У числі перших службовців Хендрікс найняв кількох дослідників природної мови зі Стенфордського університету.

В 1984 році корпорацію Symantec купила компанія з розробки програмного забезпечення, C&E Software, яка була заснована Денісом Колманом і Гордоном Юбенксом (останній очолював компанію).

У 1985 році компанією був випущений перший продукт — Q&A (програма для керування базами даних, що містить текстовий редактор). У серпні 1990 року корпорація Symantec придбала Peter Norton Computing, компанію з розробки різних додатків для DOS. Антивірусне програмне забезпечення і утиліти для керування даними досі поширюються з використанням імені «Norton».

Деякий час компанія була відома своїми продуктами для розробників на платформах Macintosh і IBM PC, зокрема, THINK Pascal, THINK C, Symantec C++ і Visual Cafe. Але компанія покинула цей сегмент ринку, коли конкуренти, такі як Metrowerks, Microsoft і Borland, зайняли значну частку сегмента.

В 2010 році компанія Symantec купила деякі відділення VeriSign.

Продукти компанії[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]