Філіп Дік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Філіп Дік
Philip Dick
Малюнок Піта Велша
Малюнок Піта Велша
Дата народження 16 грудня 1928(1928-12-16)
Місце народження Чикаго, США
Дата смерті 2 березня 1982(1982-03-02) (53 роки)
Місце смерті Санта-Ана, США
Громадянство США США
Мова творів англійська
Рід діяльності письменник
Напрямок постмодернізм
Жанр наукова фантастика
Премії

«Г'юґо»

Автограф Автограф — Філіп Дік

Філі́п Кей (Кіндред) Дік (англ. Philip K. Dick, * 16 грудня 1928 року, Чикаго штат Іллінойс, США — 2 березня 1982 року, Санта-Ана, штат Каліфорнія, США) — американський письменник, філософ, есеїст, переважна більшість робіт якого відноситься до жанру наукової-фантастики. У своїх творах Дік досліджував питання соціології, політики і метафізики. У його романах йдеться про монополістичні корпорації, авторитарні уряди, та альтернативні світи. У більш пізніх роботах піднімаються питання релігії.

Біографія[ред.ред. код]

Філіп К. Дік народився 16 грудня 1928 року в Чикаго. Відучився семестр в університеті Берклі (Каліфорнія), після чого кинув навчання і якийсь час працював у магазині грамплатівок. Вів передачу на радіо. Емоційний стан Діка піддавався багатьом змінам за час його життя. Смерть його сестри-близнюка через 41 день після народження — одна з багатьох травм, з якими зіткнувся письменник. Він кілька разів невдало одружувався, пристрастився до наркотиків. Періоди плідної роботи часто переходили в періоди глибокого застою. Більшу частину життя провів у Південній Каліфорнії. Був учасником різних громадських організацій, від «Інституту захисту тварин» до «Письменники-фантасти Америки». Автор більш ніж 30 романів і 110 оповідань.

У світі наукової фантастики ім'я Діка з'явилося на початку 1950-х. Перша публікація — «Смак Ваба» (Beyond Lies the Wub, 1952). Він писав оповідання для фантастичних журналів і розробляв свій власний унікальний стиль, який відрізнявся від стилю інших фантастів того часу.

В 1955 було опубліковано його перший роман «Сонячна лотерея» (Solar Lottery). 1950-ті і ранні 1960-ті були дуже продуктивним періодом для Філіпа Діка. Він завоював вищу нагороду у світі наукової фантастики в 1963-м за роман «Людина у Високому Замку» (The Man in the High Castle, 1962). В другій половині 1960-их і 1970-их роках написав одні з найвідоміших творів — «Чи сняться андроїдам електровівці?» (Do Androids Dream of Electric Sheep?, 1968), «Лийтеся, сльози, сказав полісмен» (Flow My Tears, the Policeman Said, 1974), «Ми можемо згадати це для вас оптом» (We Can Remember It for You Wholesale, 1966) та інші. Помер Філіп Дік у 1982 році в Санта-Ані, Каліфорнія.

Бібліографія[ред.ред. код]

Екранізації творів[ред.ред. код]

Нагороди та премії[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.