Баухаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Реконструкція головного корпусу Баухаусу в Дессау (2003).

Ба́ухаус (нім. Bauhaus, Hochschule für Bau und Gestaltung — Найвища школа будівництва й художнього конструювання, або Staatliches Bauhaus) — навчальний заклад, що існував у Німеччині з 1919 по 1933, а також творче об'єднання архітекторів, дизайнерів та художників, що виникло в рамках цього закладу; відповідний напрямок в архітектурі та прикладному мистецтві, який належить до авангардизму в класичному модернізмі.

Історія[ред.ред. код]

Школу Баухаус було утворено у Веймарі 1919 року в результаті об'єднання Саксонської школи образотворчих мистецтвів і Веймарської школи промислового дизайну. Ініціатором створення нового закладу був архітектор Вальтер Ґропіус. Викладачів та учнів доби Веймарської республіки поєднували ліві погляди й новаторські підходи до мистецтва. Ґропіус уважав, що за нової доби архітектура повинна бути підкреслено функційна, економічна й орієнтована на технології масового виробництва. Школа випускала однойменний журнал (Bauhaus) і серію Баухаус-книг (Bauhausbücher).

В 1925, коли Веймарська влада припинила субсидіювати школу, заклад припинив існування у Веймарі і його було переведено в Дессау. Директором школи з 1919 по 1928 був Ґропіус, потім його змінив Ганнес Меєр, а 1930 керівну посаду зайняв Людвіг Міс ван дер Рое. Крім них за викладачів були багато провідних архітекторів і художників-аванґардистів, зокрема І. Іттен, Ласло Мохой-Надь, Пауль Клее, Василь Кандинський, Л. Фейнінґер, О. Шлеммер, Г. Маркс, Й. Шмідт, Г. Штельцль.

Веймар[ред.ред. код]

З 1919 по 1922 року школа була сформована педагогічних і естетичних ідей Йоханнес Іттен, який викладав у Vorkurs або "попередній курс", який був введення до ідей Баухауза. Іттен перебував під сильним впливом у своєму вивченні та ідеї ​​Франца Цізек і Фрідріх Вільгельм Август Фребель. Він був також під впливом відносної естетики по роботі Blaue Reiter групи в Мюнхені, а також роботи австрійського експресіоніста Оскара Кокошки. Вплив німецького експресіонізму сприяє Іттена бути аналогічним в деяких відношеннях до образотворчого мистецтва стороні триваючої дискусії. Це вплив завершилися з додаванням Der Синій вершник член-засновник Василя Кандинського на факультет і закінчилася, коли Іттен пішов у відставку в кінці 1922 року Іттен був замінений угорським дизайнером Ласло Мохой-Надя, який переписав Vorkurs і схилявся до нового матеріального сприяння з Гропіусом, який був аналогічний в деяких відносинах до прикладного мистецтва стороною дискусії. Хоча цей зсув має важливе значення, вони не представляють собою радикальний розрив з минулим так багато, як невеликий крок в ширшій, більш поступовий соціально-економічний рух, що триває вже щонайменше з 1907 року, коли ван де Вельде вже стверджував про ремесло як основою для дизайну, в той час як Герман Mутезіус почав реалізацію промислових прототипів.

Гропіус не обов'язково проти експресіонізму , а насправді сам у той же 1919 брошурі, яка проголошує цю "нову гільдію ремісників, без класової снобізму," описано "живопис і скульптура росте на небо з рук мільйона майстрів, символ кристал нової віри в майбутнє ". До 1923 року, однак, Гропіус не було більше не викликаючи образи ширяють романські собори і ремесла приводом естетику " руху Volkisch ", замість того, щоб оголосити" ми хочемо архітектуру адаптований до нашого світу машин, радіо і швидких автомобілів." Гропіус стверджував, що новий період історії розпочався з кінця війни. Він хотів створити новий архітектурний стиль, щоб відобразити цю нову еру. Його стиль в архітектурі і товарів народного споживання був бути функціональним, дешево і відповідно до масового виробництва. У цих цілях, Гропіус хотів возз'єднатися мистецтво і ремесло, щоб прийти високого класу функціональних продуктів з художніми достоїнствами. Bauhaus випустила журнал під назвою Баухауз і серію книг під назвою "Bauhausbücher". З Веймарська республіка не вистачало кількість сировини, наявних у розпорядженні США і Великобританії, він повинен був покладатися на професійний рівень кваліфікованою робочою силою і можливістю експорту інноваційних та якісних товарів. Тому дизайнери були необхідні і так був новий тип художньої освіти. Філософія школи заявив, що художник повинен бути навчений для роботи з промисловістю.

Школа існувала в трьох німецьких містах: [[Веймар з 1919 по 1925, [[Дессау з 1925 по 1932 і Берліні з 1932 по 1933, при трьох різних архітекторів-директорів: Вальтер Гропіус з 1919 по 1928, Ханнес Майер з 1928 по 1930 і Людвіг Міс ван дер Рое з 1930 до 1933 року, коли школа була закрита власним керівництвом під тиском нацистського режиму. Нацистський уряд стверджував, що він був центром комуністичного інтелектуалізму. Хоча школа була закрита, персонал продовжував поширювати свої ідеалістичні заповіді, коли вони покинули Німеччину і емігрували в усьому світі.

В 1933 школу скасував нацистський уряд (нацисти й у 1920-х роках виступали проти Баухаусу, вважаючи школу за розсадник комунізму), попри те, що саме в Баухаусі розробляли практично всю символіку для Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини

Тель Авів[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]