Бій за Савур-Могилу 12 червня 2014

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Перший бій за Савур-Могилу
Бої за Савур-Могилу (2014)
Savur-Mohyla.JPG
Щойно закінчився перший бій сил АТО на Савур-Могилі.
Дата: 12 червня 2014
Місце: Україна Савур-Могила, Донецька область
Результат: Бойовики ДНР утримались на Савур-Могилі
Сторони
Україна Україна ДНР
Військові формування
Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська

Emblem of Airmobile troops of Ukraine.svg ВДВ України

Self defense of Donbass emblem.png «НОД»
Військові сили
2 гелікоптери 2 танки Т-64
Втрати
3 загиблих
23 поранених
невідомі
3 цивільних загинуло
1 цивільний поранений


Бій під Савур-Могилою 12 червня 2014 р. — перший бій між українськими військами та проросійськими бойовиками за Савур-Могилу, стратегічно важливий об'єкт в Донецькій області, в рамках літньої кампанії Антитерористичної операції на Сході України.

Перебіг подій[ред.ред. код]

Для оволодіння висотою українське командування Збройних сил України стягнуло підрозділи 79-ї окремої аеромобільної бригади та 3 полку спецпризначення. Протистояв їм, за даними керівників сепаратистів, звідний підрозділ батальйону «Восток».

Близько 7 ранку українські військові вийшли на позиції для атаки. О 8 годині почалась артилерійська підготовка. Про присутність сепаратистів безпосередньо в районі обеліска інформації не було, так як розвідка була проведена незадовільно. Колона техніки 79-ї окремої аеромобільної бригади (1-ша гаубична батарея і військовослужбовці з 2-го батальйону) та 3-го полку спецпризначення висунулася до висоти, щоб закріпитися на ній. Об 11-00 колона була раптово атакована у чистому полі на підступах до монументу.

За чотири години запеклого збройного протистояння підрозділам ЗСУ не вдалось оволодіти висотою. У ході бою українською стороною було також використано два гелікоптера, які завдали кілька потужних ударів по сепаратистам. За деякими даними, атака гелікоптерів значно пошкодила два танки Т-64БВ, які в цей день вперше з початку конфлікту були доставлені з Росії для посилення проросійських угрупувань.[1]

Послідовні атаки на позиції сепаратистів не дали результату, внаслідок чого українські десантники змушенні були відійти в район КПП «Маринівка».

Втрати[ред.ред. код]

У бою були поранені 23 військовослужбовців, 3 загинули. Серед полеглих — Сергій Татарінов та Сергій Шерстньов. Також, випадково опинилися в районі бою та загинули троє цивільних та був поранений підліток. Втрати сепаратистів невідомі.

Наслідки[ред.ред. код]

Надалі командуванням Збройних сил України було вирішено обійти цей об'єкт з півночі, аби вивести сили на лінію Дяково-Зеленопілля-Должанський. Мета — перекрити кордон з Росією і припинити неконтрольований рух людей та військової техніки через нього.

В подальшому, протягом липня-серпня, ЗСУ робили ще декілька спроб оволодіти Савур-Могилою.

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]