Госпіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bradbury Hospice. Перший госпіс у Гонконгу.
Госпіс при онкологічній лікарні, Київ

Госпіс або хоспіс (англ. Hospice) — медичний заклад, в якому перебувають важко хворі з прогнозованим летальним наслідком. В закладі працює переважно середній та молодший медичний персонал, доступ до пацієнтів відкритий для родичів та друзів. Основна мета перебування в госпісі — полегшити останні дні життя пацієнтів.

Принципи організації та філософія сучасних хоспісів були започатковані у другій половині XX ст. у Великій Британії видатною особистістю — медичною сестрою, лікарем та письменницею Дамой Сесилією Сондерс (Cicely Saunders).

Головна мета перебування пацієнта в хоспісі — покращення останніх днів життя пацієнта, полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та членів його родини. Структура, фінансові та юридичні засади функціонування та утримання хоспісів доволі різні та мають свої особливості у різних країнах світу. Зокрема, в РФ хоспіси призначені лише для утримання онкологічних хворих, тоді як в Україні прийнятою є концепція більш широкого функціонального призначення хоспісів (для хворих на СНІД, церебросудинні захворювання — для пацієнтів, що перенесли інсульт, мають важку дегенеративну, дементну патологію головного мозку тощо).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]