Михаїл II Травл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


Михаїл II Травл
грец. Μιχαήλ B'
Solidus-Michael II Theophilus-sb1640.jpg
Солідус Михаїла II Травла.
Імператор
Початок правління: 820
Кінець правління: 2 жовтня 829
Попередник: Лев V Вірменин
Наступник: Феофіл
Дата народження: бл. 770
Місце народження: Аморіон, Фригія
Країна: Східної Римської імперії
Дата смерті: 2 жовтня 829(0829-10-02)
Місце смерті: Константинополь

Михаїл II Травл (грец. Μιχαήλ B',Traulos чи Psellos (грец. Τραυλός, Ψηλλος, лат. Psellus), «Заїка»; * бл. 770, Аморіон, Фригія — † 2 жовтня 829, Константинополь)  — імператор Візантії з 820 по 2 жовтня 829 року.


Михаїл II (Михайло Пселос) почав свою кар'єру звичайним солдатом та піднявся до рангу генерала при Михаїлі I Рангаве. У 813 році підтримує повстання проти Михаїла I Рангаве та допомогає Леву V Вірменину зайняти трон. Однак вже у 820 році засуджений ним до смерті внаслідок викритої змови. Його прибічникам однак вдалося вбити Лева V і визволити Михайла з в'язниці. Михаїл II Травл посідає трон як перший представник аморійської (або фригійської) династії.

Однак його правління позначається подальшою боротьбою з його колишнім прибічником — генералом Фомою, який хотів також зайняти трон (820—823). У 823 році сарацини загарбують Крит і роблять напади на Сицилію (829).

У час його правління переслідування прихильників ікон заспокоюється. Однак бл. 824 року, коли Василевс вдруге одружується, після смерті своєї першої дружини, з дочкою Костянтина VI, яка вже була монахинею, має несприйняття серед церкви.

Помер Михайло II 2 жовтня 829 року від хвороби нирок. Наступником став його син Феофіл, який ще з 821 року був співправителем батька.

Посилання[ред.ред. код]

Біографія Михаїла II Травла в Hellenica(англ.)