Костянтин III Іраклій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костянтин III Іраклій
Flavius Heraclius Novus Constantinus
Костянтин III Іраклій
Іраклій і його сини Костянтин III і Іраклон на Солідусі.
Імператор
Початок правління: 11 лютого 641
Кінець правління: 25 травня 641

Попередник: Іраклій
Наступник: Іраклон

Дата народження: 3 травня 612(0612-05-03)
Місце народження: Константинополь
Країна: Східної Римської імперії
Дата смерті: 641(0641)
Місце смерті: Константинополь
Діти: Констант II, Феодосій, Ман'ян
Батько: Іраклій
Мати: Євдокія
Див. також: Костянтин III

Костянтин III Іраклій (лат. Flavius Heraclius Novus Constantinus, грец. ΛΚωνσταντίνος Γ′; 3 травня 612 — 641) — імператор Візантії у 641 році.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Костянтин III був старшим сином імператора Іраклія та його дружини Євдокії. У 613 році його призначено співімператором Іраклія і його наступником.

У 629/630 одружився зі своєю двоюрідною сестрою Григорією. Тоді друга дружина Іраклія — Мартина інтригувала проти нього, щоби привести на трон свого сина, і по батькові молодшого брата, Костянтина III — Іраклона. Це їй вдалося і вже 4 червня 638 року Іраклій призначив 12-ти річного Іраклона співімператором. Після смерті Іраклія 11 лютого 641 року Мартина залишилася реґентшою імперії. Однак вона не могла перешкодити вступу на трон і Костянтина III. Зрештою правління його не було тривалим. При вступі на трон він був уже вочевидь хворий і незабаром помер (кінець квітня-початок травня 641 року), ймовірно від туберкульозу. Мартина залишилася під підозрою у сприянні смерті Костянтина III.

Перед смертю Костянтин III призначив свого 11 річного сина Гераклея на співімператора, якого влітку 641 року і коронували на нового імператора Константа II. 14 вересня 641 року народ повстав проти Мартини й увірвався до імператорського палацу. Їй відрізали язика, а Іраклону — носа, та заслали обох на Родос.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

John Martindale: Біографія Костянтина III у De Imperatoribus Romanis [Архівовано 25 липня 2019 у Wayback Machine.](англ.)