Костянтин III Іраклій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Костянтин III Іраклій
Flavius Heraclius Novus Constantinus
Solidus-Heraclius-sb0764.jpg
Іраклій і його сини Костянтин III і Іраклон на Солідусі.
Імператор
Початок правління: 457
Кінець правління: 474
Попередник: Іраклій
Наступник:Іраклон
Дата народження: 3 травня 612(0612-05-03)
Місце народження:Константинополь
Країна:Східної Римської імперії
Дата смерті:641(0641)
Місце смерті:Константинополь
Діти:Констант II, Феодосій, Ман'ян
Батько:Іраклій
Мати:Євдокія


'Костянтин III Іраклій (лат. Flavius Heraclius Novus Constantinus, грец. ΛΚωνσταντίνος Γ, * 3 травня 612 — † 641) — імператор Візантії у 641 році.


Костянтин III був старшим сином імператора Іраклія та його дружини Євдокії. У 613 році його призначають співімператором Іраклія і його наступником.

У 629/630 одружується зі своєю двоюрідною сестрою. В той час друга дружина Іраклія — Мартина, інтригує проти нього щоби привести на трон свого сина, і по батькові молодшого брата Костянтина III — Іраклона. Це їй вдається і вже 4 червня 638 року Іраклій призначає 12-ти річного Іраклона співімператором. Після смерті Іраклона 11 лютого 641 року, залишається Мартина реґентшою імперії. Однак вона не може перешкодити вступу на трон і Костянтина III. Однак правління його не було тривалим. При вступі на трон він був уже очевидно хворий і незабаром помирає (кінець квітня-початок травня 641 року). Мартина залишається під підозрою у допомозі смерті Костянтина III.

Перед смертю призначив Костянтин III свого 11 річного сина Гераклея на співімператора, якого влітку 641 року і коронували на нового імператора Константа II. 14 вересня 641 року повстає народ проти Мартини і вривається в імператорський палац. Їй відрізують язика, а Іраклону носа, та засилають обох на Родос.

Посилання[ред. | ред. код]

John Martindale:Біографія Костянтина III у De Imperatoribus Romanis(англ.)