Михаїл I Рангаве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михаїл I Рангаве
грец. Μιχαὴλ Α' ὁ Ραγκαβές
Михаїл I Рангаве
Михаїл I Рангаве
Михаїл I Рангаве на монеті того часу.
Імператор
Початок правління: 811
Кінець правління: 813

Попередник: Ставракій
Наступник: Лев V Вірменин

Дата народження: бл.770
Місце народження: Константинополь
Країна: Східної Римської імперії
Дата смерті: 11 січня 844(0844-01-11)
Місце смерті: Киналиада
Поховання Киналиада
Діти: Феофілакт, Стауракіс, Никита, Георгій, Феофан
Батько: Феофілакт Рангаве

Михаїл I Рангаве (грец. Μιχαὴλ Α' ὁ Ραγκαβές, бл. 770 — 11 січня 844 на острові Проті біля Константинополя) — імператор Візантії у 811–813 роках.

Михаїл народжений близько 770 року. Його батьком був патрицій Феофілакт, який пробував узурпувати владу у 781 році. Михаїл I Рангаве був одружений з Прокопією, дочкою імператора Никифора I й управляв імператорським палацом. У жовтні 811 року він захопив владу, скинув хворого сина Никифора, імператора Ставракія і призначив свого сина Феофілакта співімператором.

У 812 він визнав за Карлом I Великим титул Римського імератора. Однак у зовнішіній політиці були напружені стосунки з болгарами. Не вдалося укласти мир із болгарським ханом Крумом і болгари сплюндрували частину Македонії і Фракії. Михаїл зібрав військо і виступив проти болгар. 22 червня 813 року у битві під Верзінікією його військо було розбите. Він опинився під політичним тиском. Коли у липні 813 року війська проголошують імператором Лева Вірменина, Михаїл повернувся до приватного життя й пішов у монастир на острів Проті, де дожив до смерті у 844 році.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Біографія Михаїла I Рангаве на Hellenica(англ.)