Пояс Венери

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місяць в поясі Венери.

Пояс Венери — атмосферне оптичне явище, назване на честь пояса Афродіти з античної міфології. З'являється перед сходом або після заходу і проходить паралельно горизонту на висоті 10-20 ° в місці, протилежному Сонцю

Опис[ред. | ред. код]

Виглядає як смуга від рожевого до помаранчевого кольору між темним нічним небом внизу і блакитним небом вгорі. З'являється перед сходом або після заходу і проходить паралельно горизонту на висоті 10-20 ° в місці, протилежному Сонцю[1][2].

Під час безхмарних сутінків, до сходу або після заходу Сонця, небо над горизонтом з протилежного боку від Сонця — рожеве[3]. Цю смугу найкраще видно в напрямку, протилежному Сонцю. Пояс Венери можна спостерігати в будь-якому місці, але тільки з чистим небом біля горизонту.

У поясі Венери атмосфера розсіює світло призахідного (або висхідного) Сонця, яке виглядає більш червоним, тому й виходить рожевий колір, а не синій.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Robert Nemiroff (MTU) & amp; Jerry Bonnell (USRA) NASA Web Site Statements, Warnings, and Disclaimers, переклад Козирєва А.В (9 листопада 1999). Пояс Венери. Астронет. Архів оригіналу за 29 серпня 2013. Процитовано 5 серпня 2013. 
  2. Belt of Venus. Weatherscapes.com. Архів оригіналу за 29 серпня 2013. Процитовано 5 серпня 2013. 
  3. Robert Nemiroff (MTU) & amp; Jerry Bonnell (USRA) NASA Web Site Statements, Warnings, and Disclaimers. The Belt of Venus over the Valley of the Moon. Astronomy Picture of the Day. Архів оригіналу за 29 серпня 2013. Процитовано 5 серпня 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]