Роза вітрів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роза вітрів з навігаційної карти Хорхе де Агіара, 1492.

Роза вітрів  (англ. wind rose; нім. Windrose f) — діаграма, яка показує повторюваність вітрів різних напрямків в даній місцевості (за місяць, сезон чи рік).

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Роза вітрів являє собою векторну діаграму, яка характеризує напрямки вітру в досліджуваному місці на основі багаторічних спостережень. Довжини променів, що розходяться від центру діаграми у різних напрямах, пропорційні повторюваності вітрів цих напрямів. Розу вітрів враховують при плануванні населених місць (доцільній орієнтації будівель).

За 8 (або 16) румбами відкладають у вибраному масштабі у вигляді векторів значення повторюваності напрямів (у % від загального числа спостережень) або значення середніх (максимальних) швидкостей вітру, які відповідають кожному румбу. Кінці векторів з’єднують ламаною лінією. Роза вітрів враховується при будівництві підприємств гірничої промисловості, організації провітрювання кар’єрів, а найчастіше роза вітрів використовуєтся в географії

У геральдиці[ред.ред. код]

Також розою вітрів в геральдиці називають символ у вигляді стилізованої зірки. Він використовується в емблематиці різних організацій: НАТО (чотири промені), ЦРУ США (16 променів), Міністерство по надзвичайних ситуаціях і Міністерство транспорту РФ (8 променів), а також на гербах міст і ін.

Ура

Література[ред.ред. код]


Погода Це незавершена стаття з метеорології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.