День працівників гідрометеорологічної служби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День працівників гідрометеорологічної служби
Прапор Всесвітньої гідрометеорологічної служби
Офіційна назва День працівників гідрометеорологічної служби
Інші назви День гідрометеоролога
Засновано Президентом України Леонідом Кучмою 11.03.2003
Тип Професійне
Дата 19 листопада
Святкування вітання
Пов'язаний з Гідрометеорологічна служба України

День працівників гідрометеорологічної служби — професійне державне свято України для тих, хто причетний до роботи гідрометцентру країни. Відзначається щорічно 19 листопада з 2003 р.

Історія

[ред. | ред. код]

День працівників гідрометеорологічної служби отримав в Україні статус офіційного державного професійного свята у 2003 році.

11 березня 2003 р. другий президент України Леонід Данилович Кучма підписав Указ N 208/2003 «Про День працівників гідрометеорологічної служби», який наказував відзначати цю дату щорічно 19 листопада. У президентському указі зокрема говорилося, що нове професійне свято в країні вводиться "враховуючи важливу роль працівників гідрометеорологічної служби у забезпеченні органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення гідрометеорологічною інформацією, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, у вирішенні інших загальнодержавних завдань….[1].

Введення цього свята є данина поваги з боку української влади всім працівникам гідрометеорологічної служби України, що підтверджують слова президента Ющенка, який у 2008 р. у своєму вітальному посланні сказав:

Ви робите важливу справу — прогнозуєте погоду, попереджуєте людей про небезпечні природні явища. Без ваших прогнозів вже неможливо уявити повсякденне життя наших громадян. Своєчасної та достовірної інформації про погодні умови чекає від вас вітчизняне господарство[2].

Святкування

[ред. | ред. код]

Традиційно в цей день керівництво та вищі посадові особи України вітають гідрометеорологів з цим професійним святом, найзначущі з них нагороджуються преміями, пам'ятними подарунками, урядовими грамотами, подяками керівництва тощо.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Законодавчі документи

[ред. | ред. код]