Снігова гроза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Схема формування снігової грози.

Сніжна гроза (також 'снігова гроза' ) - досить рідкісне метеорологічне явище, а саме гроза, при якій замість зливового дощу випадає зливовий сніг, крижаний дощ або крижана крупа. На Землі відбувається приблизно 5-6 разів на рік. Термін використовується в основному в науково-популярній і зарубіжній літературі (англ. thundersnow). У професійній українській метеорології даного терміну немає: в таких випадках відзначається одночасно гроза і зливовий сніг.

Утворення[ред. | ред. код]

Приклади[ред. | ред. код]

Явище спостерігається в холодну пору року на берегах незамерзаючих морів і великих озер (ефект озера). Найбільш часто спостерігається в Північній Америці (близько 6,3 випадків на рік), на території США і Канади: Східне узбережжя, Нова Англія, Район Великих озер, Нова Шотландія, а також у Скандинавії, на півночі Європи. Наприклад, інтенсивна сніжна гроза спостерігалася в штаті Нью-Джерсі в грудні 2010 року.

27 і 29 грудня 2014 року сніжна гроза спостерігалася в Одесі[1]

29 грудня 2014 року сніжна гроза спостерігалася і в Миколаєві [2]. Вона була дуже потужна, висвітлила весь лівий берег. Гроза принесла за собою сильний сніг та вітер.

29 грудня 2014 року в Дніпропетровську спостерігалася снігова гроза [3]. Так само блискавку спостерігали жителі інших населених пунктів в лівобережній частині області.

29 грудня 2014 в місті Ізюмі, Харківської обл. жителі міста спостерігали снігову грозу. Гроза була не довга, всього п'ять розрядів. Під час грози йшов сильний сніг.

Примітки[ред. | ред. код]