Снігова гроза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Схема формування снігової грози

Сніжна гроза, снігова гроза (англ. thundersnow) — рідкісне метеорологічне явище, а саме гроза, при якій замість зливового дощу випадає зливовий сніг, крижаний дощ або крижана крупа.

На Землі відбувається приблизно 5-6 разів на рік. Термін використовується, в основному, в науково-популярній зарубіжній літературі. У професійній українській метеорології даного терміну немає: в таких випадках відзначається одночасно гроза та зливовий сніг.

Утворення[ред. | ред. код]

Географія[ред. | ред. код]

Явище спостерігається в холодну пору року на берегах незамерзаючих морів і великих озер (ефект озера). Найбільш часто спостерігається в Північній Америці (близько 6,3 випадків на рік), на території США і Канади: Східне узбережжя, Нова Англія, Район Великих озер, Нова Шотландія, а також у Скандинавії, на півночі Європи. Наприклад, інтенсивна сніжна гроза спостерігалася в штаті Нью-Джерсі в грудні 2010.

Україна[ред. | ред. код]

27 і 29 грудня 2014 сніжна гроза спостерігалася в Одесі[1]

29 грудня 2014 сніжна гроза спостерігалася і в Миколаєві[2]. Вона була дуже потужна, висвітлила весь лівий берег. Гроза принесла за собою сильний сніг і вітер.

29 грудня 2014 в Дніпрі спостерігалася снігова гроза[3]. Так само блискавку спостерігали жителі інших населених пунктів в лівобережній частині області.

29 грудня 2014 в Ізюмі Харківської області жителі міста спостерігали снігову грозу. Гроза була не довга, всього п'ять розрядів. Під час грози йшов сильний сніг.

22 січня 2020 у Львові жителі Шевченківського і Галицького районів спостерігали явище снігової грози. Вона була короткотривалою. Під час грози можна було чути грім, бачити блискавку та це все супроводжував рясний сніг. Також це явище спостерігали у місті Луцьк та місті Бердичів.

8 лютого 2021 у Кременчуці спостерігали крижаний дощ з сильною грозою при температурі -14 °C.

14 січня 2022 року у Львові спостерігався розряд під час снігопаду, що спричинив короткий перебій в електропостачанні.[1]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]