Обледеніння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обледенение.jpg

Обледеніння — стан покриття поверхні льодом з усіх боків, по всій поверхні.

При знакозмінній погоді при обмерзанні на будівлях активно відбувається процес утворення бурульок. Сьогодні єдиним ефективним методом боротьби з утворенням полою на покрівлі і у водостічних трубах, що отримали найбільше поширення в світі, є кабель протизамороження (КПО). У його основі — спеціальні нагрівальні (потужністю приблизно 50 кВт) кабелі, які прокладаються по краях покрівлі в жолобах і водостоках і у всіх місцях, де може утворюватися полій.

Метеорологічні і синоптичні умови обледеніння[ред. | ред. код]

Синоптичні умови, які сприяють обледенінню, в першу чергу пов'язані з розвитком фронтальної хмарності. У фронтальних хмарах імовірність помірного і сильного обледеніння в декілька разів вища порівняно з обледенінням у внутрішньомасових хмарах (51 % в зоні фронту і 18 % в однорідній повітряній масі, відповідно). Імовірність сильного обледеніння в зонах холодних фронтів становить 18 % і відмічається у вузькій смузі шириною 150…200 км вздовж лінії фронту біля поверхні землі. У зоні активних теплих фронтів сильне обледеніння спостерігається в 300…500 км від лінії фронту, його імовірність — 19 %[1].

Повторюваність обледеніння в осінньо-зимовий період більш велика, і на різних висотах вона різна. Так, взимку при польотах на висотах до 3000 м обледеніння спостерігається в більш, ніж 50 % випадків, а на висотах більше 6000 м зменшується до 20 %. Влітку до висот 3000 м обледеніння не виникає, а при польотах на висотах більше 6000 м становить 60 % і більш.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]