Пунічна мова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пунічна мова
Класифікація

Афразійська макросім'я

Семітська сім'я
Західносемітська гілка
ханаанейська група
Фінікійська мова
Офіційний статус
Коди мови
ISO 639-3 xpu

Пунічна мова, або карфагенська мова (від лат. Poeni — імені, яким римляни називали карфагенян) — вимерла семітська мова, на якій говорили в давнину на узбережжі Середземного моря, зокрема в Північній Африці і на декількох островах в Середземному морі.

Опис[ред.ред. код]

Пунічна мова — відокремлений діалект в рамках фінікійської мови, на якій говорили на фінікійському узбережжі та в Північній Африці, в тому числі в Карфагені, та в усьому Середземномор'ї. Відома з написів і особистих імен. П'єса Плавта лат. «Poenulus» містить кілька пропозицій пунічною мовою, до яких тепер виявляється особливий інтерес і проводяться лінгвістичні дослідження, оскільки, на відміну від збережених пунічних написів, містить латинські голосні [1].

Аврелій Августин, як правило, вважається останнім великим давнім письменником, який мав деякі знання про пунічну мову. За його словами, на ній все ще говорили в тому регіоні Північної Африки (Карфаген, на території сучасного Тунісу) через майже 5 століть після падіння Карфагена через поразку від Рима. Як зазначав Августин, в той час все ще були люди, які називали себе ханаанеями (тобто саме карфагеняни) [2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sznycer, Maurice (+1967). Les passages puniques en transcription latine dans le Poenulus de Plaute. Paris: Librairie C. Klincksieck. 
  2. Jongeling. Karel; & Kerr, Robert M. (2005). Late Punic Epigraphy. Mohr Siebeck. с. 4. ISBN 3161487281. 

Посилання[ред.ред. код]


Прапор Тунісу Це незавершена стаття про Туніс.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Африка Це незавершена стаття про Африку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Мови Це незавершена стаття про мову.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.