Бутрос Бутрос Галі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бутрос Бутрос Галі
Бутрос Бутрос Галі

Час на посаді:
1 січня 1992 — 31 грудня 1996 (один пя'тирічний термін)
Попередник Хав'єр Перес де Куельяр
Наступник Кофі Аннан

Народився 14 листопада 1922(1922-11-14) (93 роки)
Каїр, Єгипет

Бутрос Бутрос Галі (араб. بطرس بطرس غالي‎, мовою коптів: BOYTPOC BOYTPOC ΓΑΛΗ, англ. Boutros Boutros-Ghali, нар. 14 листопада 1922, Каїр, Єгипет) — єгипетський дипломат та політик, який з 1992 до 1996 року займав посаду Генерального секретаря ООН.

Походить з християнської родини коптів (Бутрос — арабізована форма імені Петро).

Закінчив Каїрський університет. Потім захистив докторську дисертацію з міжнародного права у Парижі. Також має диплом з міжнародних відносин Паризького інституту політичних наук (фр. Institut d'Études Politiques de Paris).

Займав різні академічні посади. Паралельно займався політичною діяльністю. З 1977 до початку був міністром закордонних справ Єгипту.

Під час його перебування на посаді Генерального Секретаря ООН відбувся геноцид у Руанді (1994 рік) та громадянська війна у Югославії, яка теж супроводжувалася масовими вбивствами мирних жителів. Критики Бутроса Галі звинувачують його у тому, що він не зміг запобігти цим трагедіям, і що реакція ООН була недостатньою.

У 1996 році Бутрос Галі балатувався на другий термін, проте Сполучені Штати наклали вето. Це був перший випадок, коли Генерального Секретаря не було обрано на другий термін, і другий випадок, коли обрання не відбулося через вето (у 1981 році Китай наклав вето на обрання Курта Вальдгайма (нім. Kurt Waldheim) на третій термін).

Нині Бутрос Бутрос Галі є президентом Академії міжнародного права в Гаазі.

Попередник: Генеральний секретар ООН
1 січня 199231 грудня 1996
Наступник:
Хав'єр Перес де Куельяр
Кофі Аннан


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.