Терех Олександр Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олександр Іванович Терех (8 грудня 1928, Київ — 3 вересня 2013, Київ) — український письменник-перекладач.

Біографія[ред. | ред. код]

Олександр Терех народився в Києві. Батько - Терех Іван Захарович (1898-1977), агроном. Мати - Артюк-Терех Ганна Степанівна (1904-1985), викладач англійської мови. Мати і батько родом з села Ольшана Ічнянського району Чернігівської області (до революції - Прилуцького повіту Полтавської губернії).

Після закінчення київської середньої школи № 92 вступив до Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка на філологічний факультет, відділення романо-германських мов, який закінчив в 1952 році. У тому ж році одружився з Нечипоренко Лідією Тихонівною (1927-2000). В шлюбі народився син Терех Юрій Олександрович (1953) та дочка Терех-Вілсон Оксана Олександрівна (1962).

Після закінчення університету працював викладачем англійської мови, редактором у видавництві "Молодь", видавництві «Веселка», редактором і згодом завідуючим відділу західної літератури в журналі «Всесвіт». Викладав теорію перекладу в Києво-Могилянській академії. Переклав з англійської твори Р. Бредбері, Д. Тріза, О'Генрі, Р. Белентайна, Д. Ґолсуорсі, К. Еміса, Д. Селінджера, Д. Джойса та ін. Лауреат премії імені Максима Рильського (2005).

Переклади з англійської[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • ЛітАкцент: Помер перекладач Олександр Терех. 4 вересня 2013