Умбрієль (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Умбріель (супутник))
Перейти до: навігація, пошук
Умбрієль
Umbriel

Umbriel (moon).jpg
Умбрієль

Дані про відкриття
Дата відкриття 24 жовтня 1851
Відкривач(і) Вільям Лассел
Планета Уран
Номер I
Орбітальні характеристики
Велика піввісь км
Орбітальний період діб
Ексцентриситет орбіти
Фізичні характеристики
Атмосфера відсутня
Інші позначення

Commons-logo.svg Умбрієль у Вікісховищі

Умбрієль[1] — супутник планети Уран. Відкрито Вільямом Лассела в 1851 році, одночасно з Арієлем. Названий на честь персонажа (гнома) поеми А. Попа «Викрадення пасма».

Умбрієль є третім за розмірами і темнішим з великих супутників Урану, він віддзеркалює всього 16 % світла, що на нього падає. Поверхня сильно кратерирована, але на ньому немає кратерів із світлими променями, наявних на інших супутниках Урана. Одне із запропонованих пояснень полягає в тому, що виділення тепла в надрах Умбрієлю чомусь було недостатнім, щоб викликати плавлення кори і гравітаційну диференціацію. Тому суміш льоду і темних кам'яних порід залишилася на поверхні в первозданому вигляді, а викиди матеріалу навколо ударних кратерів не відрізняються від основної поверхні.

Особливість Умбрієль — незвичайний світлий круг близько 140 км у діаметрі. Його природа невідома, хоча це можуть бути відкладення паморозі, пов'язані з ударним кратером.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Українська радянська енциклопедія : [у 12-ти т.] / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Голов. ред. УРЕ, 1974–1985.